Skocz do zawartości

Pomoc we właściwym doborze elementów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar samemu zbudować rower.

Ramę posiadam ze starego roweru.

Teraz kilka pytań.

1.Chce kupić przednie widełki jakie potrzebne mi są wymiary aby pasowały ? Czy kierownica oraz mostek ze starego roweru również będą pasowały?

2. Rama ma uchwyt na hamulce tarczowe, czy uchwyty do zacisków we wszystkich ramach są takie same ?

3. Kupując Koła, zaciski oraz tarcze, dajmy na to shimano deore Xt mam 100% pewności ze to wszystko spasuje ?

4. Jak to jest z doborem korby tzn, chodzi mi o to że planuje kupic korbę wraz z suportem. Czy suport jest uniwersalny czy wszystko zalezy od wymiarów w ramie ?

 

Proszę o kilka wskazówek.

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej, Mam mój stary rower w którym poza ramą i oryginalną kierownicą prawie nic nie zostało. Jak liczę koszty to się po prostu nie opłacało. Ale mam sentyment do niego, 22 lata służył mi wiernie i nie zawiódł prawie nigdy choć nic o niego nie dbałem. Zadziwiająco dużo wytrzymał. Jeżeli chcesz eksperymentować ndw95 i uczyć się to rzeczywiście dobry ale kosztowny i dość czasochłonny sposób. ale jeśli robisz to z powodu ograniczonych funduszy to wtedy nie ma sensu. Już wolałbym kupić używany rower, który miałbym możliwość obejrzeć niedaleko miejsca zamieszkania, taniej i lepiej by wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje kilka standardów widelcow. Musisz podać więcej szczegółów albo chociaż jakieś fotki.

 

Uchwyty zaciskow nie zawsze są takie same , ale od tego masz adaptery.

 

 

Wstaw foto tej ramy to Ci powiem jak będzie.

 

Długość suportu dobierasz do korby i ramy. Masz mufy 73 , 68 i 70

 

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...