Skocz do zawartości

[przerzutka tył] krzywy hak/wózek w nowym Focusie ?


Niclaus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Wczoraj odebrałem ze sklepu nowy rower - Focus Black Forest LTD '29. Początkowo wszystko wydawało się ok, rundka przed sklepem, przerzutki działały płynnie (choć w zasadzie tylko 2-3 przełożenia sprawdziłem).
W domu zabrałem się do dokładniejszej inspekcji. Położyłem rower na "plecy" i zacząłem się bawić przerzutkami (na skrajnym najmniejszym trybie łańcuch spadł, na najwyższy przerzutka nie narzucała), po chwili je wyregulowałem. Działają w miarę ok choć na środkowych przełożeniach mają czasem chwilę zawahania.

Ale to co zauważyłem potem wzbudziło moje wątpliwości, czy aby z tylnym napędem na pewno jest wszystko w porządku.
Czy takie ustawienie wózka względem płaszczyzny kasety jest prawidłowe.

Zanim porozmawiam ze sprzedawcą chciałbym uzyskać opinię bardziej doświadczonych kierowników rowerów.

Pozdrawiam 
Mikołaj

P.S. Uprzedzając ewentualne pytania - rower na 100% nie został uszkodzony podczas transportu ze sklepu do domu.
e00fb1023701f8c1.jpg
d369d1e0394becd9.jpg08d6930cd2fa2db2.jpg034c6d53e6543efe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć. 
To mój pierwszy "nowoczesny" rower  po 20 latach na Kalahari ;)
Wydaje mi się, że to jakby sam wózek jest wygięty. Przekonam się w poniedziałek.

Sprzedawca jest z polecenia znajomego, więc zakładam, że nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...