Skocz do zawartości

[wybór roweru pomoc] Rower crossowy do 1500 zł. Kands Maestro, Lazaro Integral V3?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie,

 

Przymierzam się do zakupu roweru crossowego. Dysponuje budżetem 1500 zł, jednak zakupu roweru chciałbym dokonać na allegro, z uwagi na możliwość skorzystania z rat 20 x 0% ( jestem studentem, więc oszczędzanie przede wszystkim :D).

Mam 180 cm wzrostu i ważę 78 kg. 

 

 

Moją uwagę zwróciły rowery

 

1) Kands Maestro:

 

http://allegro.pl/wysoka-polka-kands-maestro-28-alivio-27v-okazja-i6210902517.html

 

 

2) Lazaro Integral v3 Alvio

 

http://allegro.pl/2016-king-of-the-road-lazaro-integral-v3-alivio-i6222230186.html

 

Który z nich byłby lepszym wyborem?

 

 

 

Dodam, że bardzo zależałoby mi na rowerze o podobnej specyfikacji, ale dodatkowo z hamulcami tarczowymi.

 

Jeżeli w tym budżecie nie znajdę osprzętu alvio i hamulców tarczowych, to lepiej kupić rower z trochę słabszym osprzętem i hamulcami tarczowymi czy wybrać lepszy osprzęt, a słabsze hamulce? 

 

 

Czy macie jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny za każdą radę :)

 

Pozdrawiam :)

 

 

Edytowane przez Riamei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) 

 

Trochę czytałem o wyborze pomiędzy hamulcami tarczowymi, a V - brake'ami. Zgodnie z poradnikami tarczowe lepiej hamują w trudnych warunkach i nie niszczą obręczy koła, dlatego też mi na nich zależy. 

 

Doradzałbyś bardziej kands czy lazaro? Który z tych rowerów jest lepszy? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są praktycznie te same rowery, tego samego producenta więc wybierz ten który Ci się bardziej podoba.

Z tymi tarczami to trochę prawda, ale mogę się założyć, że prędzej kupisz nowy rower niż zużyjesz obręcze. A co do trudnych warunków to kupisz dobre klocki i też będzie. Gwarantuję, że tanie modele tarczówek z podstawowymi klockami wcale z siodła nie wyrywają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że bardzo zależałoby mi na rowerze o podobnej specyfikacji, ale dodatkowo z hamulcami tarczowymi.

 

Jeżeli w tym budżecie nie znajdę osprzętu alvio i hamulców tarczowych, to lepiej kupić rower z trochę słabszym osprzętem i hamulcami tarczowymi czy wybrać lepszy osprzęt, a słabsze hamulce? 

Lazaro z tarczówkami nazywa się Elitary V3, a Kands z tarczówkami Avangarde - cena 1800-1850pln. Za 1550pln jest Remiro Viper na Alivio i z hydrauliką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolegów wyżej, odpuść sobie te hydrauliki. W tej cenie, w której szukasz roweru, nie znajdziesz dobrych hydraulicznych hamulców tarczowych. Będziesz miał z nimi więcej problemów niż pożytku.

Ja radzę Ci postawić na dobre mechaniczne tarczówki (Avid BB7, BB5, Tektro Aquila, Accent Freezer), albo nie baw się w tarcze i postaw na V-brake. Możesz też sprzedać tamte hydrauliki i kupić coś lepszego albo jeden z wyżej wymienionych mechaników (ale cóż, to zawsze dodatkowa zabawa i koszty).

 

Czołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...