Skocz do zawartości

[przerzutki] zamiana altus na SLX


Vigolec

Rekomendowane odpowiedzi

Ha, ha ' właśnie przeglądałem forum o amortyzatorach. Co warto kupić? Coś co pasuje do mojej ramy. Jazda to jak szacuję 80 % asfalt, reszta szutry i ścieżki. Ale mam zjechane stawy i amortyzator raczej mi sluzy. Poza tym, mam wrażenie, że gdybym miał ciut lepszy amortyzator, ostatnie dwa fikołaszki które zaliczyłem, nie miały by miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie znaczna , o ile się nie mylę masz Crossway 40 z 2014 a tam jest podstawowy uginacz NEX z mechaniczną blokadą , w NRX masz tłumik , sprężynę powietrzną (ciśnieniem regulujesz sobie pracę pod swoją wagę) , hydrauliczną blokadę skoku (możliwość korzystania w czasie jazdy) , grubsze golenie górne co wpływa na sztywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od intensywności użytkowania , ale minimum raz do roku (taki serwis tyczy się każdego amora , nawet podstawowych modeli takich jak twój NEX , podstawowy serwis jesteś w stanie zrobić sam).

Do ustawiania sprężyny powietrznej służy specjalna pompka (koszt od. ok 70zł).

Wymiana amora to taka luźna sugestia na przyszłość, biorąc pod uwagę nakład funduszy jaki ostatnio poniosłeś na części w tej chwili jeździj jak najwięcej i ciesz się tym co masz :thumbsup: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Activia namowil mnie na Suntour NRX S-RLR LITE. Katastrofa. Muszę na czymś zaoszczędzić - chyba przestanę chlać na jakiś czas. Mam nadzieję, że różnica między tym co mam, a co w drodze, będzie wyraźnie zauważalna. Bo w cenie jest.

Rama zostaje. Nie ma bola. Ale... wkurza mnie falowanie kasety. Jak powieszę rower na stojaku i nakręcę koło, wyraźnie widać jak kaseta faluje. Ale lek na to to chyba wymiana piasty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda tańszą wersję e-rlr, ale nie byłem zachwycony z wydanej kasy. W terenie duuuży plus, ale już wybieranie dziur w asfalcie takie sobie. Podobno s-rlr jest znacznie lepszy pod tym względem. Ciekaw jestem Twoich wrażeń ;).

Trochę mnie zmartwiłeś. Chodzi mi głównie o drobne nierówności na asfalcie. No nic - zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Suntour NRX S-RLR LITE

Ło matko ,toś zaszalał - od razu z grubej rury :thumbsup:

 

 

Chodzi mi głównie o drobne nierówności na asfalcie.

To się możesz rozczarować bo żaden amor (ani Fox , ani Rock Shox) nie wybiera drobnych nierówności na asfalcie , od tego jest opona i dętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko ,toś zaszalał - od razu z grubej rury [emoji106]

To się możesz rozczarować bo żaden amor (ani Fox , ani Rock Shox) nie wybiera drobnych nierówności na asfalcie , od tego jest opona i dętka.

To sobie powietrza ujmę z przodu i jakoś będzie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...