Skocz do zawartości

[wybór roweru] Giant roam 3 vs Romet orkan 3


Rekomendowane odpowiedzi

A w jakich warunkach zamierzasz rower użytkować? Bo to jest dość istotne.

 

Ja kupiłem rok temu Roam 3 dokładnie taki:

 

https://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.3.czerwony/18845/76320/#specifications

 

więc głównie o tym się wypowiem. Różnica w cenie zapewne jest dopłatą za logo, bo porównując parametry na stronie rowery są podobne. Po rejestracji na stronie producenta G jest dożywotnia gwarancja na ramę, mam nadzieję nie mieć okazji przekonywać się jak się z tego firma G wywiązuje, ale zawsze to jakiś plus.

 

Świadomie wybierałem v-brake, tarcze w tej cenie wydawały mi się średnim pomysłem (w zdecydowanej większości mechaniczne, więc to chwyt marketowo-marketingowy). Ja jeżdżę w 95% po asfalcie, różnej jakości, od pięknej do ultra podłej, reszta to leśne ścieżki, raczej dość równe i do moich zastosowań Giant ma bardzo fajne opony semislick. Rometowskie mają dużo wyraźniejszy bieżnik, więc pewnie lepiej sobie poradzą na luźniejszym podłożu.

 

Amortyzator z blokadą hydrauliczną, blokada na goleni, na pewno mniej wygodna niż na kierownicy, ale sięgnięcie do niej podczas jazdy to nie jest żaden wielki wyczyn (ja i tak z tego rzadko korzystam). Sam amortyzator na pewno lepiej działa niż najtańsze Suntoury z elastomerem, ale to nadal niska półka.

 

Jednorazowe wypady u mnie to 50-100km, po 2000km przerzutki i napęd działają nadal bez zarzutów. Szybkie przejażdżki po dużych nierównościach i cięższych leśnych traktach uświadomiły mi, że crossy nie do tego są stworzone, rower wydaje się delikatniejszy niż chociażby moja 21 letnia Biria (ten staruszek jest jak piep%&*ny monolit, nie do zarżnięcia :D), ale to może być subiektywne odczucie.

 

Podsumowując jestem zadowolony, nawet bardzo, po przesiadce z MTB (przymaławego lekko) doceniłem inna pozycje jazdy. 

 

Jeśli nie jesteś ograniczany do tylko tych 2 modeli to przejrzyj jeszcze ofertę polecanych tu wcześniej Unibike lub Lazaro, zazwyczaj w podobnej cenie dają lepszy osprzęt. Minus jest taki, że sprzedaż głównie wysyłkowa i nie bardzo jest się gdzie do takiego roweru przymierzyć przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...