Skocz do zawartości

[zakup] Jaki rower trekkingowy do 2000 zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Zacznę może od tego, że od najmłodszych lat jeździłem na rowerze, który kupiłem sobie po komunii. Był to

Trawers od Unibike. I tak jeździłem tym rowerem do 17 roku życia ~ wytrzymał wiele lat, a jeździłem dużo przy czym mało napraw. Z tego powodu mam wielki sentyment do Unibike i kojarzy mi się z wysoką jakością. Potem przyszło prawo jazdy i aż do teraz nie jeździłem na rowerze i dodatkowo mocno przytyłem. Postanowiłem porzucić samochód, zadbać o zdrowie i zacząć jeździć do pracy rowerem ~ mam około 6, 7 km w jedną stronę. A wygląda to tak, że szosa 80 procent i 20 procent twardy grunt. Pytanie jaki rower kupić. Budżet to maks 2000 zł na raty chociaż wolałbym dać około 1500 zł. Czy nowy Trawers będzie dobrym wyborem? Może być też używany Unibike Expedition za około 2000 zł, a cena nowego to 2900. Ewentualnie myślałem jeszcze nad Bergonem LX lub Karbon Challenger GTS. Co byście doradzili??

Mam 26 lat teraz i około 120 kg oraz 189 cm wzrostu więc rower musi być wytrzymały.

Proszę o porady...

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużych tych przebiegów nie będziesz robił (liczę tylko dojazd do pracy) więc nie wiem czy jest sens, aż tyle płacić

Ja mam budżetowego crossa i od 3 lat zero problemów z nim. Wymieniałem tylko łańcuch, klocki, linki. Robię ok 4-5 k km rocznie.

Takim minimum jak dla mnie jest kaseta 8 rzędowa (nie ze względu, że jeden bieg zrobi różnicę, tylko na budowę koła). Do tego jakieś znośne manetki. Niezbyt szerokie opony i można śmigać. 

Czy potrzeba Ci coś więcej to musisz sobie przeanalizować, Czy na przykład chcesz kasetę 9 lub 10 sp. Albo przerzutkę deore, zamiast alivio (wielkiej różnicy nie odczujesz, a dołożyć trzeba będzie parę złotych).

 

Edytowane przez jakac93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku liczę tylko dojazd do pracy i to nie codzienne gdyż pogoda nie będzie zawsze sprzyjać. Ewentualnie jakis wypad w weekend na 30 ~ 40 km. Tak liczyłem na rok około 4 do 5 k. Jeśli mógłbym wziąć tego Trawersa i w przyszłości go ulepszyć, zrobić upgrade to spoko. Nie chciałbym brać roweru który będzie ograniczony i nie będę mógł kupić osprzętu z wyższej półki. Pytanie jeszcze czy Trawers zniesie mój ciężar...

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawers ma wolnobieg więc ośka może się uginać przy mocniejszym nacisku. Tutaj właśnie jest ta różnica między kasetą i wolnobiegiem. W twoim wypadku raczej szukał bym roweru z kasetą :D

 

Na piastę pod wolnobieg nie założysz kasety. A kupując rower z kasetą będziesz mógł w przyszłości założyć sobie 9 czy 10 stopniową kasetę (tylko będziesz musiał wymienić manetkę :P)

Edytowane przez jakac93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy osprzęt za pieniądze to masz w wyrobach firmy Transrower ...

 

A może w ogóle

http://allegro.pl/rower-trekingowy-scud-expedition-shimano-alivio-i5314584898.html?source=mlt ?

Dobre alivio 3x8, widelec z blokadą, trochę kilo zrzucisz i będzie super ...

 

Albo

http://allegro.pl/sabotage-rower-crossowy-kola-28-29-alu-shimano-xt-i6103798049.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...