Skocz do zawartości

[tarczówka] Tektro Aquila. Przestał dobrze hamować


kmicic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mój hamulec zaczął słabo hamować. Wcześniej jak mocno wcisnąłem klamkę to mogłem przelecieć przez kierownice. Myślałem, że jest brudny, więc wyczyściłem tarcze razem z klockami. Czyściłem spiritusem i lekko papierem ściernym (1000). Założyłem, ale to nic nie dało. Przejechałem na nim ponad 1100 Km. Jest to mój pierwszy hamulec tarczowy, więc nie wiem jak wygląda starty klocek. Pytanie moje jest takie,. Czy klocek na zdjęciu jest starty?? Oczywiście drugi wygląda tak samo.

 

 

 

1.jpg

 

 

Dzieki,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt przed tym wszystkich smarowałem amortyzator. Może coś poleciało na klocki lub tarcze. Jednak przy czyszczeniu nie wyczułem żeby tarcza/klocki były w smarze.

Załużmy że tak się stało. Myłem wszystko w spiritusie. A jednak dalej słabo hamują. Co teraz z tym zrobić.

Muszą się dotrzeć teraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na noc zostawie je w płynie do mycia naczyń. "ludwik". W wątku do którego dałem link niżej jest napisane.

Wyjąłem klocki tarczę wymyłem rozpuszczalnikiem, klocki wsadziłem też do rozpuszczalnika na parę chwil potem przytarłem je papierem i potem polałem rozpuszczalnikiem i podpaliłem:)
Zamiast rozpuszczalnika zastosuje denaturat. Potem zetre papierem i zobacze jaki bedzie efekt.

Jak nic to nie da to dopiero włoże je do piekarnika a potem palnikiem.

 

Bikerman:

Jaką temperature ustawić piekarnika i jak długo je tam trzymać. I druga sprawa nad tym palnikiem to zaraz po wyjęciu z piekarnika tak zeby sie zrobiły gorące. ?

 

LINK DO WĄTKU

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...