Skocz do zawartości

[2500-3500] rower cross polskiego producenta


misfit

Rekomendowane odpowiedzi

Na hamulce w crossach nie powinno się stawiać dużej wagi podczas kupna, to nie mtb itd. że potrzebne są mega hamulce. Jedne i drugie są wystarczające do roweru crossowego. W przypadku Promaxów w Romecie ludzie najczęściej wymieniają fabryczne klocki na półmetaliczne zyskując na sile hamowania. W Unibiku są hamulce Alivio, które też bywają probematyczne, więc bardzo hamulcami bym się nie przejmował. Romet ma także lepsze piasty, korbę. Werdykt: Romet wygrywa z dużą przewagą bo powietrzny amor, który dostosujesz pod siebie, lepszy napęd i piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem, hamulce spoko do cross-a i nie mam zastrzeżeń.

Ciekawi mnie czym jeszcze przewyższa Unibike-a?

Może Ktoś napisać jaki poszczególny osprzęt ma lepszy Romet a Unibike - jeśli w ogóle ma coś lepszego :-)

 

A dzięki, edytowałeś post, dopisałeś :-)


A Orkan 5.0 na 2016 ma gorsze piasty od 2015?

I między nimi są jakieś różnice?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak się nie znam na piastach. Orkan z 2016 roku ma inne hamulce - Shimano M445. W mojej opinii jak masz możliwość kupienia Orkana 5.0 z 2015 roku to kup go, bo zapłacisz za niego ok 2500zł, resztę możesz przeznaczyć na jakieś akcesoria, ubrania, kupić zapasowę dętki itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czym jeszcze przewyższa Unibike-a? Może Ktoś napisać jaki poszczególny osprzęt ma lepszy Romet a Unibike - jeśli w ogóle ma coś lepszego :-)

 

Orkan 5.0 '15 ma lepsze : amortyzator powietrzny , tylna przerzutka XT , korba ze zintegrowaną osią Deore , piasty (poza grupowe pozycjonowane Alivio/Deore) , reszta podzespołów na tym samym poziomie z Viperem (Viper nie ma nic co by było lepsze niż w Orkanie 5.0).

 

A Orkan 5.0 na 2016 ma gorsze piasty od 2015? I między nimi są jakieś różnice?

 

Model 2015 ma piasty M475 (poza grupowe Alivio/Deore) a 2016 RM35 (Altus/Acera) - te pierwsze mają lepsze uszczelnienie. W modelu 2016 masz hamulce M445 - łatwiejsze w obsłudze od Promaxów , ale do bezawaryjnych nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...