Skocz do zawartości

[KPN] Czy ktoś pomógłby zaplanować trasę po KPN bez kopnego piachu ?


Laos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zabrać ze sobą dwie osoby na wycieczkę po Kampinosie do 50km. Obie osoby będą na rowerach Vertulio. Kampinos kojarzy mi się z powszechnym piachem i korzeniami. Czy ktoś mógłby mi doradzić, pomóc zaplanować trasę rowerową tak 35-50km po KPN tak by nie było kopnego piachu i korzeni tak by osoby początkujące na rowerach Vertulio (czy jak te wypożyczane miejskie się nazywają) dały radę bez pchania roweru.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz zabrać w "teren" osoby nie przyzwyczajone do takich wypadów na rowerach które się do tego nie nadają?

Lepiej zróbcie na przykład wypad brzegiem Wisły do Powsina i z powrotem.

Te rowery nie na darmo mają w nazwie "miejskie", a to, że są "za darmo" nie daje powodu aby je katować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z regulaminem nie można też nimi tam pojechać (poza granice miasta W-wy).

Zakładając że do wypadu by doszło - osoby te potrzebują kondycji pozwalającej przejechać 100 km w ciągu dnia na lekkim rowerze górskim, tak to mniej więcej można porównać przy takiej krowie jaką jest Veturilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kampinos na veturilo to rzeczywiście moze byc trochę hardcore.

Proponuje trasę nad Wisła po praskiej stronie, na północ, przejazd mostem gdańskim albo grota na lewy brzeg, na lewym do wyboru przez kepe potocka lub nowymi ścieżkami wzdłuż Wisły na tyłach spojni i centrum olimpijskiego, potem las bielanski, sporo fajnych twardych ścieżek, tylko unikać stromych podjazdów, z bielanskiego przez lasek lindego lub wrzeciono, dalej skwerami przez wawrYszew i Chomiczowke do lasu, trasa wokół lotniska przez las bemowski, mozna zajrzeć na poligon i malpi gaj na boernerowie, potem przez bemowo do parku na fortach bema. Powrót na Bielany lub zoliborz do metra.

 

Zaliczasz mnóstwo ładnych terenów zielonych, kilka lasów, kilka parków, robisz koło 50 km po generalnie wygodnych sciezkach i alejkach. Jakbyś chciał więcej szczegółów daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poligon i malpi gaj na boernerowie

 

Co nazywasz poligonem i małpim gajem ? Możesz to jakoś na np. google maps zaznaczyć ?

Ja znam jedynie stanowiska rakietowej obrony przeciwlotniczej (polana, bunkry i możliwością wjazdu na nie rowerem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małpi gaj oznaczony jest w mapach google jako Ośrodek Sprawności Fizycznej Wojskowej Akademii Technicznej - dojazd do niego ścieżką z rogu ulic Einsteina i Lebnitza (takie uliczki z willami), ew. od połódnia od Kocjana lub od północy od Radiowej.

 

od północy z małpim gajem graniczy "poligon" od połódnia w lasku jest cos co określa się jako trasę XC.

 

Jak mi dasz czas i napiszesz skąd startujesz zaznaczę ci całą trasę w google maps czy gdzie tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...