Skocz do zawartości

[wheelie]


dwaxon

Rekomendowane odpowiedzi

ale macie problemy heh ja wheelie nauczyłem się w tydzien i jechalem 40+ mterów whelie jest proste kurna ciszkasz sie do kierwonicy i podnosisz kierownce pomagajac sobie pedałowaniem mnie juz wheelie znudzilo lepszy jest manual wieksza radoche czujasz utrzymujac przdnie koło w górze nie pedałujać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie problemy heh ja wheelie nauczyłem się w tydzien i jechalem 40+ mterów whelie jest proste kurna ciszkasz sie do kierwonicy i podnosisz kierownce pomagajac sobie pedałowaniem mnie juz wheelie znudzilo lepszy jest manual wieksza radoche czujasz utrzymujac przdnie koło w górze nie pedałujać

 

niech się najpierw wheelie nauczą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Devilo, jak lecisz na boki to czesto jest wina startu. Jak podnosisz kolo to staraj sie miec kolana sztywno przy ramie a wystartujesz prosto, potem to juz tylko balans kolanami ale to juz kolejny etap :) Ja sie wheeliego nauczylem w podstawowce a potem to juz tylko zmiana roweru, teraz zmienilem rame i sie adoptuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega latwe ? B) Nie chodzi mi tutaj o 5m , tylko troooszke wiecej... :)

http://img141.imageshack.us/my.php?image=nakoleqv0.jpg Na KolE ;]

Ostatnio nauczylem sie czegos w stylu... Rozpedzam sie do ok 25km/h na kole a potem przestaje pedalowac NOGI do gory , przechylam sie do tylu , balansuje cialem i spowalniam hamulcem ;) Ekstra efekt ;D postaram sie zamiescic fotke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna fajna opcja która wychodzi przy wheelym :) Wyszło mi raz przez przypadek jak jechalem na jednym kole i za mocno nacisnąłem na pedały i zacząłem sie przechylać na bok i lewą nogę miałem na pedale i zrobilem taki obrót w miejscu 360st na tylnym kole. Nie wiem jak sie to nazywa ale sie tego naucze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No na takim Dartmoorze to tylko przyjemność łykać kolejne metry wheelie'm na takiej geo łatwiej i przyjemniej sie jezdzi.. Ja myśle że jazda na stojąco jest przyjemniejsza.. Bo mozna z szybszej jazdy na większym przełożeniu zacząć wheelie i jechac szybko.. ja teraz mam angine i dawno nie jezdzilem ale ostatnio wheeie mogłem zacząć prawie z prędkości 0 na przełożeniu

2przód-6tył.. Dodam że Jeżdże jeszcze na zwykłym MTBku o geo beznadziejnej do tych celów .. i sztywnym widelcu z siodełkiem opuszczonym maxymalnie.. (wygodniej przy hopkach i wheelie) :D Więc jeśli nie idzie Ci za bardzo na siedząco to opuść siodło i na stojąco.. Na siedząco da się tylko na małych przełożeniach i nie da się jechać szybciej.. A na stojąco Jedziesz Podrywasz mocno koło i kręcisz jeśli czujesz, że ciągnie Cię do tyłu za mocno to albo lekko hamulcem albo robisz cos w stylu Manuala.. czyli przestajesz kręcic i pochylasz się do siodła i odwrotnie jesli lecisz w do przodu.. Ogólnie jeśli zaczynasz mozna kilka razy znaleźć sie za rowerem i przytrzymac go za kiere :D stojąc na ziemi ale im więcej bedziesz próbował tym dalej bedziesz jezdzil na jednym kole ;)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kurde weźcie mi wyjaśnijcie fenomen jazdy na tylnym kole bo nie czaje do końca. jak to tyle osób może się tym aż tak zachwycać mając to za jakiś superextraturbo wypasiony trik, a jeszcze jak nogę z pedała zdejmie to ohoho. Dla mnie jazda na tylnym kole to jedynie sposób na jazdę do domu po sesji w lesie, albo dłuższej wycieczce, na pustej drodze bo czuje się szczerze mówiąc nieswojo w takiej pozycji, a na tylnym kole jadę ile chce (żeby nie było, że sam nie potrafię i nie doceniam zdolności innych). Gdzie jest ten pierwiastek którego ja nie dostrzegam a wiele osób uznaje to za prawie szczyt umiejętności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...