Skocz do zawartości

[wheelie]


dwaxon

Rekomendowane odpowiedzi

Powodem tego ze nie wychodzi moze byc tez wiatr ;) A tak w ogole polecam od czasu do czasu pocwiczyc na lesnej drodze jazde na kole bo doskonale wyczuwa sie wtedy rownowage :angry2: moze to dla was smieszne ale naprawde pomaga sam sie o tym przekonalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. raczej ciezko bo to juz trzeba extra smigac na kole ;P Zeby raz "zapedalowac" i zjechac to musisz miec bardzo dobra rownowage ciala i umiec balansowac rowerem.

Skup sie na normalnym Wheelie a potem zacznij cwiczyc manuala itd ;]

Aha jesli chcesz dobrze umiec poslugiwac sie hamulcem to probuj robic tak.. :

Stoisz w miejscu wyrywasz na kolo (dosyc mocno) i jesli cie odrazu przechyla do tylu naciskasz klamke od hamulca i starasz sie aby nie spasc z roweru do tylu... ;) Ja tak sie uczylem dobrego wyczucia tylnego hamulca

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchylic sie troche do tylu na siodelku... lub najlepiej to wychodzi jak jedziesz z gorki ;)

 

Lepiej to wychodzi jak się jedzie pod górkę bo się prędkości nie nabiera. Jak ktoś nie umie operować hamulcem podczas wheelie to lepiej się uczyć pod górke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz sie wczoraj prawie udało z tym że poleciałem do tyłu na nogi i dopiero nacisnąłem hamulec i se jaja potłukłem bo poleciałem prosto na siodełko... ;) Dziasiaj mi nic nie wychodzi...Ręce mam porozwalane bo rękawiczki już stare i do d..y Umiałem podskoczyć przedwczoraj całym rowerem od wczoraj nic nie umiem....Wogóle konkretny LOL :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz sie wczoraj prawie udało z tym że poleciałem do tyłu na nogi i dopiero nacisnąłem hamulec i se jaja potłukłem bo poleciałem prosto na siodełko... ;) Dziasiaj mi nic nie wychodzi...Ręce mam porozwalane bo rękawiczki już stare i do d..y Umiałem podskoczyć przedwczoraj całym rowerem od wczoraj nic nie umiem....Wogóle konkretny LOL :)

 

 

przestań sie mazać i ćwicz - moja rada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla mnie najgorsze jest utrzymanie równowagi na boki, w 90% przypadków lece na prawo lub lewo i dalko przez to nie ujade. Próbowałem jechać szybkiej, wolniej ale zawsze lece na boki.

 

Jak wy utrzymujecie równowagę bo ja niemoge sobie z tym poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorsze jest utrzymanie równowagi na boki, w 90% przypadków lece na prawo lub lewo i dalko przez to nie ujade. Próbowałem jechać szybkiej, wolniej ale zawsze lece na boki.

 

Jak wy utrzymujecie równowagę bo ja niemoge sobie z tym poradzić ?

 

Jak dopiero zaczynasz wheelie, to rób z wiekszej prędkosci, bo łatwiej utrzymac równowage...

Nie jest łatwo przejechac odcinek 1km na biegu ponizej 1:4, a jadąc na biegu 3:8 to łatwizna, tylko wystarczy sie rozpędzic i balansowac cialem...

Cwicz i tyle, jeden nauczy sie w 2tygodnia, a drugi musi sie uczyc 2 miesiące i tak duzo z tego mu nie wyjdzie ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...