Skocz do zawartości

[Kross vs Unibike] wybór wygodniejszego


Bysiumisiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Potrzebuje szybko kupić nowy rower. Mój wzrost 187cm waga 80kg. Roweru będę używał do rekreacyjnych przejażdżek jak i kilkudniowych wypraw dlatego musi mieć otwory na bagażnik. Zdecydowałem się na zakup Kross level b3 29er 2016 albo Unibike evo 29 2016. Wiem że evo ma lepszy osprzęt ale który będzie bardziej komfortowy, wygodniejszy no i wytrzymalszy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie węższych opon komfort Ci pogorszy, bo będziesz musiał jeździć na wyższym ciśnieniu. Poniżej 2.0 bym nie schodził. Zastanów się raczej, czy rzeczywiście potrzebujesz MTB, czy raczej roweru typu cross. Koła, a właściwie obręcze są tego samego rozmiaru, tylko do cross-a założysz opony co najwyżej 1,75 cala szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę jeździłem na Level B3 , a także na evo 29. Ale to tylko jazdy próbne były, więc moja opinia za dużo nie wniesie. Tak na szybko to jak dla mnie Level B3 zdecydowanie wygodniejszy, przy Evo 29 bardziej pochylona sylwetka. Co kto woli. Level B3 ma gorszy osprzęt od Evo, to na pewno. Mój wzrost jest w sumie taki jak Twój, przekrok 85 cm. Rama M, L była za duża. Jakbym miał wybierać na szybko z tych dwóch to na pewno Krossa, nie dośc , że wygodny to jeszcze ładny (jak dla mnie) Co z tego , że Evo ma lepszy osprzęt jak czułbym sie na nim niekomfortowo. Ale każdy ma inne preferencje. Najlepiej jak byś przymierzył. Roczniki obydwu - 2016. Oczywiście Evo 29 znacznie droższy.

 

Co do wytrzymałości, jeśli chodzi o osprzęt to zapewne w Evo będzie bardziej wytrzymały, gdyż trochę lepsza półka, ale też zależy jak i w jakich warunkach będziesz użytkował rower.

Co do ramy to wydaje mi się, że to jeden grzyb. Myślę , że obie ramy tak samo wytrzymałe, a to że Kross podaje maksymalną wagę użytkownika 100 kg , a Unibike 140kg to wydaje mi się , że to tylko takie zabezpieczenie gwarancyjne ze strony Krossa. Obydwie ramy to ten sam materiał 6061, podwójnie cieniowane i hydroforming ...

 

Mało jest ludzi co użytkuje Levele B3, B2 , a ważą po 110-130kg i jakoś rama im nie pęka, No ale oczywiście nie skaczą na tych rowerach, nie szaleją ... Zresztą to nie są rowery do tego przeznaczone tylko do rekreacyjnej jazdy ;)

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź, jeszcze bardziej przekonałeś mnie do Krossa. Myślę że osprzęt to nie problem bo jest tańszy o 600zł a w trakcie zużywania się można pomału zmieniać na lepszy. Właśnie chciałem się przed zakupem najpierw do niego przymierzyć, przejechać i byłem już w dwóch rowerowych we Wrocławiu i w każdym mi powiedzieli że nie ściągną mi go żebym tylko się przejechał i go zobaczył. Więc muszę jeszcze poszukać gdzie go mają na miejscu, a może ktoś to wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem , ale z innymi markami. Mianowicie chciałbym "przymierzyć" Treka i Meridę, ale koło mnie nie mają ich w sklepach niestety, a przez neta trochę bałbym się zamawiać bez przymiarki. Z dwojga złego ja wolę mieć wygodniejszy rower z gorszym osprzętem niż niewygony ale z lepszym. Tak jak piszesz, osprzęt zawsze można wymienić. Ja jeszcze testowałem Kross level r2 - ten za mały, oraz Northtec Cayon 29 Al. Ten spoko, napęd cały na Alivio , i niedrogi , tylko ze na tym jeździłem na rozmiarze L, M-ki nie mieli - spoko się nawet jeździło ale był za duży, górna rura ramy 62cm, więc przy M ma 60cm - tu znowu nie wiem czy by nie było za mało, rzecz jasna dochodzą jeszcze inne czynniki geometrii ramy.

Póki co jeszcze sam nic nie kupiłem, ale na dzień dzisiejszy Kross Level B3 jest u mnie nr1, Szczególnie , że mam 10% zniżki na niego. Jedyny minus dla nie których może być taki, że nie ma taperowanej główki. Jeśli chodzi o mnie to i tak mi nie zależy na tym gdyż wiem , że jeżeli już będę zmieniał amorka to maks na powietrznego Raidona, a ten pasuje znakomicie. Do mojego stylu jazdy lepszy mi nie potrzebny. Gdyby nie to , że mam problem teraz jeśli chodzi o wybór roweru do mojej wagi, a waże 125 kg to Krossa już bym dawno zakupił, a tak chciałem się jeszcze przymierzyć do Treka ze względu na jego solidną ramę i na dożywotnią gwarancję, która na pewno lepiej działa od gwarancji innych producentów. Na pewno nie chcę się odchudzać , gdyż moja waga jest podyktowana ciężkimi treningami na siłowni, więc ten rowerek będzie musiał ją znosić cały czas. Stąd ciężko z wyborem u mnie.

 

Ps. Nie wiem czy widziałeś tego Krossa na żywo, ale ja miałem możliwość porównać go wizualnie do niektórych rowerów innych firm , oczywiście z podobnej pólki cenowej to wszystkie inne ramy wyglądały jak "wydmuszki" przy nim ;) Na pewno wizualnie stwarza porządne wrażenie ;) Na zdjęciach w necie tego nie widać.

 

 

Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Kross robi dalej tak dobre ramy jak kiedyś to myślę że śmiało wytrzyma twoją wagę. Cały czas jeżdżę na rowerze tej firmy od ponad 10lat nawet nie wiem jaki to model ale rama jest na pewno jeszcze stalowa, przez te lata był katowany strasznie i nic się z nią nie stało, dlatego mam takie zaufanie do tej firmy. Tylko na majówkę jadę do Danii i przez 5 dni będę cały czas tam pedałował na rowerze dlatego stwierdziłem że najwyższy czas go wymienić no i w końcu przesiąść się z 26 na 29 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...