Skocz do zawartości

[Rower] Składam 29er kilka pytań o części


penki100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 187cm wzrostu 110-100kg wagi więc zdecydowalem sie na 29er zakupiłem ramę bulls copperhead 29plus  rozmiar xl. Obecnie jezdze focusem cypress. osprzęt w nim to deore xt wiec chce go przelozyc do nowego. problem mam z suportem, w opisie ramy pisze ze pod press fit w focusie mam normalny w kwadrat, będzie to pasować czy trzeba specjalnie nowy kupić? 

Kolejne pytanie o amortyzator. Ogólnie rower składam z używanych części bo mnie na nowe nie stać, chciałbym zapytać czy warto dopłacić na rock shox czy zostawic xct roznica powiedzmy 100zl. dodam ze moj poziom to amatorka, jakies pola lasy łąki. tak samo mam okazje kupic kola tez 100drozsze ale DT swiss warto doplacic? duzo wytrzymalsze? Wiem ze dla was to tandetne pytania w stylu jaki but lepszy.. no ale to moj pierwszy skladak i chciałbym go tak złożyc bym nie musial za 2-3 lata zmieniac lub naprawiac

 

 

EDIT: kierownica do 29er moze byc ta krotka czy bez tej 700+ sie nie obejdzie? i jeszcze opony czy te 2.1 sa duzo gorsze do terenu jak 2,25 ? 

Edytowane przez durnykot
pkt 2b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oopony mogą być. Kierownica ujdzie,ale 680 to minimum do 29 wg mnie. Jezdzilem na 580 ale to nie to.    

Co do suportu. Czeka cie kupno nowej korby pod hollowtech 2 :D i suportu pressfit :D Koszt jakies 300zł :)

Co do amorka. Nie nazywaj tego xct amortyzatorem. Jak jużchcesz ,,amortyzator;; kup powietrzny,a jak nie to sztywniak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta korba to raczej pod szose. Na 5 śrub zębatki.

 

A co do amorka. Jak szukasz na allegro to masz tam informacje. I ,,Medium ściskane;; Musi być powietrze. A po za tym na lewej goleni na górze powinien być wentylek,a gdzieś na goleniach jakaś rozpiska z ciśnieniami.

Do 29 powietrzniaki są drogie. Minimum xcr za 500zł lub raidon 600 lub używki których jest mało.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale na mazowsze sztywniak jest spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...