Skocz do zawartości

[Hamulce] Problem z hamulcami promax decipher w romecie orkan 5.0


xmanteam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników pomoże , a mianowicie tylne koło niestety jest w trybie ciągłym hamowane przez zacisk hamulca. Oczywiście da się jechać ale jest to bardziej męczące . Zdjąłem koło , wyjąłem klocki, przetarłem papierem ściernym i nic, chciałem trochę rozepchać śrubokrętem ale nic nie dało, mam wrażenie ze jeden z tłoczków jest znacznie bardziej wysunięty od drugiego ( ale może tak ma być ?)
W każdym razie rower nowy, przejechane około 80 km. Jak oddam do serwisu tera gdy zaczyna się sezon to 1,5 tyg z głowy .
Może ktoś ma pomysł na ten hamulec ? Z przodu jest ok, klamka głębiej wchodzi niż w tylnym , siła hamowania trochę słabsza.

Edytowane przez durnykot
pkt 2b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z przodu jest ok, klamka głębiej wchodzi niż w tylnym , siła hamowania trochę słabsza.

Skok klamki powinien mieć ze 2 cm albo i mniej więc możliwe że masz zapowietrzone.

 

Co do cofania tłoczków - one wracają na pozycję "ocieranie"? Jeśli tak to możliwe , że masz za dużo płynu w układzie. 

 

 

 

mam wrażenie ze jeden z tłoczków jest znacznie bardziej wysunięty od drugiego ( ale może tak ma być ?)

Powinny iść równo. Winny może być syf lub uszczelki - jeśli jeździłeś po mrozach. Po za tym promax nie jest według mnie dobrym producentem hamulców jakichkolwiek.

 

Może wystarczy wyregulować hamulec? Taka najprostsza metoda to poluzowanie zacisku , zaciśnięcie hamulca kilka razy i dokręcenie. Nie zawsze jest bez ocierania potem , z tym że minimalnym. Jeśli chcesz ustawić "profesjonalnie" to spójrz w zacisk , ustaw tak aby odległości między klockami były równe i przykręć bez ruszania zacisku. Z początku nie jest łatwo ale wprawę nabierzesz dość szybko. 

 

Tak btw - nie jesteś pierwszą osobą która skarży się na te hamulce.

 

Po za tym popraw temat , punkt 2b regulaminu. Dodaj [ ] do nazwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te hamulce to porażka pisałem nawet do sprzedawcy,pierw za dużo płynu było+ gumowata praca hamulca , przy próbie rozepchania tloczkow w tyl hamulcu tloczki ponownie wracały, pomogło odkrecenie odpowietrznika może źle zrobiłem bo nacisnalem w tym czasie na klamkę, która zrobiła się jeszcze bardziej gumowata...

Ogólnie porównując do hamulców które mam w drugim rowerze to niebo a ziemia ,oczywiście shimano wygrywa z siłą hamowania.(pisze na razie o przednim bo tylny pewnie jest zapowietrzony) Ciekawe czy pasuje zestaw odpowietrzania od avida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...