Skocz do zawartości

[SR Suntour Duro] Problem z regulacją tłumienia


ramol01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam[emoji6]

 

Tak wiem, jeżdżę na Duro [emoji1], ale potrzebowałem taniego i dość wytrzymałego amortyzatora, żeby sprawdzić czy jazda w lesie naprawdę jest taka fajna (jest najlepsza! ). W związku z tym prawdopodobnie niedługo zawita u mnie nowy bike, a w związku z tym aktualny rower sprzedam lub zostawię dla mamy.

Ale do rzeczy. Chciałem rozłożyć durnia, wyczyścić, wymienić olej, ale tu pojawia się problem. Odkręciłem lewą(jakby siedzieć na rowerze) śrubę, potem chciałem prawą, czyli zdjąłem pokrętło regulacji tłumienia, wkładam klucz, lekki opór, puściło i... śruba kręci się w obydwie strony nie chcąc "wyjść". Odkręciłem oba korki, z prawej goleni wyjąłem sprężyne i zlałem stary olej. Spróbowałem znów ruszyć tą śrubą od dołu i zauważyłem, że obkręca ona tak jakby (nie wiem jak to nazwać) tuleją w goleni i czymś na samym dnie.

Ktoś z Was jest mi w stanie pomóc? Chciałbym przeczyścić tego durnia i wlać w niego nowy olej, ale jak to zrobić skoro nie mogę go rozłożyć.[emoji17]

Ponadto pokrętło regulacji mogę wyciągnąć w każdym jego ustawieniu, a kilka dni po zakupie amortyzatora te samo pokrętło dosłownie "wyleciało" z goleni. Prawdopodobnie po lądowaniu z hopki, bo tam je znalazłem ;)

Dodam, że Duro rozbieram pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Kacperoswaweros mam rozwiązanie, dzięki użytkownikowi ACTIVIA :) kiedy wyciągniesz sprężynę z prawej komory (jakbyś siedział na rowerze) i wylał olej powinieneś zobaczyć gniazdo na imbus, wkładasz w nie pasujący imbus (będziesz musiał zrobić jakąś przedłużke, chyba że już masz ;) ) i wtedy odkręcić od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...