Skocz do zawartości

[rower] Cube Attention SL czy..?


kolo99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poprawiłem temat i wrzucam jeszcze raz. Szukałem trochę na forach ale nie było "konkretnych" opinii na temat tego roweru.

Przymierzam się do zakupu roweru 29er. Do tej pory jeździłem Kellysem Quartz 23,5`, Czas na zamiany. Jak myślicie czy ten rower jest wart tej ceny? Czy hamulce  Shimano BR-M355 nie będą za słabe? Wzrost 190cm, waga 85kg, nnoga wew. 90cm. Jeżdżę 50/50 średni teren, las i asfalt.  Czy polecicie jakiś inny konkretny model w podobnej cenie? Na stronie producenta dużo wyższa cena, u mnie w sklepie stacjonarnym gość woła 3800zł. Jeździłem, rozmiar 23cale pasuje idealnie. Proszę o opinie. Chciałbym "z głową" wydać pieniążki na rower który posłużył by mi parę lat.

 

 

Rower Cube Attention SL 29 czarny 2015 (5375) - e-Sportowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w gotowcu jest mniejszy lub większy kompromis rzeczy składowych. 

Hamulce są nierewelacyjne, jakość i trwałość bywa bardzo różna. Parę lat temu w tym miejscu miałbyś albo mechaniczne tarczówki albo hydrauliczne ciut wyższe modele Shimano (np 447) lub konkurencji, Tektro, Hayesa itd. 

Czy jest wart ceny? A jak chcesz go użyć? Jest to ofercie tego producenta stosunkowo prosty model roweru xc, z dopasowaną do rekreacji geometrią i osprzętem. Tak musisz na niego patrzeć.

Poza hamulcami reszta jest całkiem sensowna i może być użytkowana bardziej niż bardzo rekreacyjnie - pamiętając o np oponach które ze względu na kształt bieżnika sensownie pracują na asfaltach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Może inaczej...

Rocznie robię ok 1,5 tys km. Z tego np. 300km to górskie szlaki, Pieniny, Bieszczady. 400km jazda po lesie w tym średnio zaawansowane zjazdy. Może jakiś maraton raz w roku (fun). Od roweru oczekuje bezawaryjności. Oczywiście czysta eksploatacja, wiadoma sprawa. Nie chciałbym się martwić np. pękniętą ramą, uszkodzonym widelcem czy pękniętą obręczą. Wiem do czego służy MTB, a do czego DH. Chciałbym kupić rower w stosunku najlepszy osprzęt w danej cenie. Zależy mi na powietrznym amorku i hydraulicznych hamulcach. Może Scott Aspect 910?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w podobnej cenie kupilem silverback sola 3 2016 i puki co nie narzekam i też miałem ogromny dylemat co wybrać aby kasa nie poszła w błoto... jeździłem kolegi cube sl i byłem rozczarowany pozycją na rowerze, faktycznie te ramy mają krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z jakością wykonania Silverbacka ? :) Z góry dzięki za odpowiedź

 

nie jestem specjalistą ale wydaje się wszystko ok, ostatnio zjeżdżałem czerwonym szlakiem ze ślęży i rower cały puki co ;) wszystko wyjdzie ,,w praniu". Najlepsze jest to, że dają dożywotnią gwarancję na ramę więc o czymś to świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co myslicie o Scott Aspect 910. Moge go kupic w dosc fajnej cenie 3,2k zl. Ma lepsze hamulce bo Shimano BR-M447. Jak 'się ma' Cube do Scott.

Chcialbym aby ktos kumaty porownal i napisal co lepiej wybrac. Chodzi mi o porownanie nastepujacych komponentow:

MECHANIZM KORBOWY Shimano Deore

FC-M612, 40x30x22T, 175mm czy Shimano FC-M622

2-piece Design

40Ax30Ax22.

Piasta przod Formula CL51 czy Shimano Deore HB-M615.

Piasta tyl Shimano FH-RM 66-CL czy Shimano Deore FH-M615.

Geometria scotta jest bardziej mtb czy treking, jak w przypadku cube? Scotta bed mierzyl pod koniec przyszlego tygodnia. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...