Skocz do zawartości

[XT BR-M785] - ruchomy tłoczek w klamce


sktomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem ostatnio nowe hamulce deore xt BR-M785 jednak mam problem z klamką.

Po pierwsze klamka nie odbija płynnie tylko lekko skokowo, ponadto wydaje mi się, że tłoczek w klamce nie powinien się ruszać w taki sposób. 

Zamieszczam krótki 10 mb filmik jak to wygląda :

https://www.dropbox.com/s/qwvu1bjvu2wj9oi/VIDEO_20160316_154222.mp4?dl=0

 

Poza tym czy jest to możliwe żeby nowe XT z metalicznymi klockami hamowały kiepsko przez avidowskie tarcze?

 

 

Pozdrawiam

sktomek

Edytowane przez sktomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem. Ale...

Co do pierwszego to sprawdziłbym najpierw jak klamka pracuje po naciśnięciu hamulca. Tu mi się wydaje, ze kiepsko odbija bo przy niezaciśniętej klamce jest mniejsze ciśnienie w układzie albo prawie go nie ma i dlatego tak skokowo dobija. Chociaż możesz mieć zapowietrzony układ.

 

Dwa to wszystkie klocki musza się na początku dotrzeć i jest to normalne zjawisko że hamulce kiepsko działają jak są nowe. Metalliki dosyć długo się docierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jałowy ruch klamki z filmu jest normalny dla Shimano.

Klamki Shimano pracują skokowo.

Klocki muszą się dotrzeć. Najsłabiej działa kombinacja nowe tarcze - Nowe klocki metaliczne. Nowe na używanych tarczach - lepiej ale i tak słabo.

Jak maksymalnie odsuniesz klamki od kierownicy regulatorem to pp naciśnięciu ile cm jest odległości między klamka a kierownicą? Zrób zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na filmiku nagrałem moment w którym klamka jest w stanie "spoczynku" i kawałek ją odginałem, i wtedy w jednej klamce tłoczek się rusza (czasem podąża za odgiętą klamką a czasem nie) a w drugiej stoi w miejscu, dlatego coś z tym chyba jest nie tak. 

Co do hamulców, kolega porównywał ze swoimi, gdy kupił dokładnie te same hamulce i tarcze xt z ice techem, i mówił, że jego hamowały o niebo lepiej niż moje teraz przy tarczach avida, dlatego właśnie trochę się zastanawiam co jest nie tak. Zdjęcia postaram się wrzucić niedługo bo chwilowo nie mam możliwości.

 


https://www.dropbox.com/s/xxo1m8184yz25j2/PHOTO_20160319_160344.jpg?dl=0

 

Chyba o takie zdjęcie Ci chodziło? odkręcona całkiem klamka i zaciśnięta całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...