Skocz do zawartości

[rama] Kross level B4 2015


braythe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

 

posiadam Krossa level B4, w rozmiarze 19 cali. Mam 175 cm wzrostu 60kg  i po przejechaniu 2500km doszedłem do wniosku, że ta rama jest na mnie za duża, nie mogę wyciągnąć siodełka znacznie ponad kierownicę, co wcześniej w przypadku roweru 26 cali i ramie M było całkiem normalne. Ustawienie tak siodełka w tym rowerze 29 cali, wydaje się niemożliwe, wywołuje ból kolan (jeżdżę w zatrzaskach). Stąd moje pytanie, powinienem jeździć na mniejszej ramie, czy to M jest odpowiednim rozmiarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość siodełka od osi suportu jest wartością stałą, niezależna od rozmiaru ramy. Podobnie z przesunięcia poziome na sankach siodła - trzeba uzyskać odpowiedni kąt zagięcia kolana. Wszystko to jest uzależnione od długości nogi wewnętrznej. Poszkaj w internecie hasło takie jak fit i kalkulator rowerowy. Tak uzyskasz punkt wyjścia do drobnych korekt. W tej chwili robisz sobie krzywdę.

Natomiast odległość siodełko kierowca regulujesz długością mostka. I tu może być problem, duża zmiana może zmienić właściwości jezdne roweru. Rower najprawdopodobniej jest niebezpieczny w przekroku co wynika ze złego dobrania rozmiaru ramy.

 

Ps. Za ewentualne błędy przepraszam, pisałem z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam Krossa level B4, w rozmiarze 19 cali. Mam 175 cm wzrostu

Kupiłem Level'a z ramą 19" ale ja mam 183cm wzrostu, przy dobrym ustawieniu wysokości siodełka, odległość do kierownicy mam na styk,

więc przy 175cm wzrostu w Twoim przypadku to zdecydowanie rama będzie za długa.. trochę późno zauważyłeś problem ;) (2500km?)

Edytowane przez Gehemones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

@@Gehemones, to prawda, problem dostrzegłem późno, bowiem zanim zamontowałem pedały zatrzaskowe, wszystko wydawało się być ok. Wstyd się przyznać, ale zaufałem sprzedawcy w sklepie, który mówił że rama ok, a ja wtedy jeszcze kompletnie zielony uznałem, że faktycznie ok, bo tak też się wydawało - nic bardziej mylnego! Postaram się wymienić tą ramę na mniejszą, S powinno być w sam raz. Dalsza jazda na tym gigancie, jest niebezpieczna jak wspominał @@Miki74

Edytowane przez braythe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...