Skocz do zawartości

[ RS XC 30 GOLD 27,5] ilosc oleju w dolnych goleniach


kemot1974

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
 
pacjent RS XC 30 GOLD 27, 5
 
szybkie pytanie odnośnie ilości oleju w dolnych goleniach. Na stronie SRAM - a, dolna goleń po stronie tłumika 5 ml, po stronie komory powietrznej 10 ml.
Możliwe dwie wielkości oleju w dolnych goleniach ?
 
DO tej pory serwisowałem FOX-y i Manitou i nie mam wiedzy odnośnie RS, dzięki za info.

Poniżej link do strony

https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/tQYJh3NtTvZylRBOiVJtul9v5ZUDlyYZRTnHJz1lqCU/mtime:1449867752/sites/default/files/techdocs/gen0000000004984_rev_c_front_suspension_fluid_air_and_coil_spring_charts_2016.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie golenie mają w środku inne bebechy więc ilość oleju też może być inna. W tanich widelcach często wcale nie ma oleju po stronie tłumika tylko smar. Jeżeli instrukcja do twojego widelca z danego rocznika mówi że jakoś ma być to nikt nie będzie się z nią kłócił. .

Edytowane przez dran2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ml więcej nie zaszkodzi ale zupełnie na oko też nie można bo to z wysadzaniem uszczelek to wcale nie żart. U mnie w Rebie leję po zalecane 5ml i zawsze przy serwisie coś wycieka a wszystko jest tłuściutkie aż miło od uszczelek aż po śruby. IMO nie ma sensu lać tam więcej więc niż zalecają. Szczególnie ze tam wcale nie ma dużo miejsca, na ściśniętym widelcu wszystko jest mocno spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ml więcej nie zaszkodzi ale zupełnie na oko też nie można bo to z wysadzaniem uszczelek to wcale nie żart. U mnie w Rebie leję po zalecane 5ml i zawsze przy serwisie coś wycieka a wszystko jest tłuściutkie aż miło od uszczelek aż po śruby. IMO nie ma sensu lać tam więcej więc niż zalecają. Szczególnie ze tam wcale nie ma dużo miejsca, na ściśniętym widelcu wszystko jest mocno spasowane.

To wyobraz sobie ze w Rebie 29" mam walne 2x15ml i w niczym to nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...