Skocz do zawartości

[Tłoczki] Czy tak ma być ? (XT)


jo_jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Hamulec Xt dwu tloczkowy. Przy bawieniu sie tarczówka w sensie ogladanie czyszcenie itp udało mi się spostrzec iż jeden tłoczek jest wysuniety na jakis 1mm moze 2 a drugi na 0.5mm. Wyjałem klocki wciskalem tłoczek do środka zacisku a ten uparty wyłaził. Przekomarzałem sie z nim kilka minut ale w koncu sfiaskowałem. Zszokowany tym zaraz wylazlem na rower (kilka dni temu) testować hamulec - siłe hamowania, miekkość klamki i wogle, ale wszystko w jak najlepszym porządku. Jak mnie wywalalo za pomoca jednego palca przez kiere tak mnie wywala dalej :wink:

 

Druga rzeczą do jakiej się zabrałem było sprawdzenie zdjęc jakie zrobilem hamulcowi zaraz po zakupie. mam jedynie niestety pod kątem ale tez wyraznie widac że lewy klocek wystaje bardziej niz prawy. No i kibel. Hamuje jak hamowal szafa gra. No ale nie jest symetrycznie i mnie to denerwuje.

 

Moje pytanie ? Co z tym zrobić ?

 

Prośba - jezeli ktoś z obecnych ma hamulcec 535/lx/xt/xtr niech zobaczy do przedniego hamulca czy oba tłoczki wystaja na taka sama odległośc czy może ten lewy wystaje bardziej. Nie trzeba wyjmować klocków. Klocki maja ten jakby haczyk idący w góre zacisku. I zobaczyc czy od krawedzi wciecia w zacisku sa tak samo daleko. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

To na ile wystaja tłoczki nie ma chyba róznicy.Ja mam Hayesa hfx-9 na przodzie i tam też jeden tłoczek wystaje mniej.Problem jeżeli roznica jest wielka i przeszkadza to w wyregulowaniu zacisku aby nic nie ocierało(.Jeżeli chcesz mieć rowno musisz otworzyc zbiornik wyrównawczy i wtedy wcisnac tłoczki (u mnie tak wracaja i juz nieodbijaja).Ja chcac wyrównac wysunięcie tłoczków zdejmowałem zacisk z koła i naciskalem lekko klamke przytrzymujac tłoczek srubokretem który ma zostac na miejscu.Tlyko musisz uważać zeby nie przesadzić.Osobiscie juz sie w to niebawie bo to zawracanie dupy.Jedne wystaje mniej czy wiecej zadna róznica ważne ze hamuje ;).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...