Skocz do zawartości

[tricki] Przepis na bunnyhopa, wheelie, barspina oraz inne!


Rekomendowane odpowiedzi

jestem zupełnie początkująca, mógłby ktoś napisać jak sie robi manuala (i bunnego) ale kroczek po kroczku...jak sie najlepiej wybic ?gzie cieżar ciała itd.....bo nie potrafie zabardzo wybić przedniego koła i nie wiem czy to brak siły czy techniki raczej prosze o maxx wskazuwek nawet tych najdrobniejszych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ciężko ci podnieść rower to podnoś go techniką taką jakbyś go wypychała i kieruj w górę... pchnij kierą i nogami a potem w górę - będziesz mogła podnieść na odpowiednią wysokość do manuala i jak szybko rower w przód pchniesz jak będzie na 1 kole to bunny ci wyjdzie - jedna z kilku technik... ale ogólnie pamiętaj, że podnoszenie przodu to nie tylko siła - technika i kierunek wypchnięcia/pociągnięcia kiery ważny jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady najlepiej zobacz jak inni to robią, wiesz... teoretycznie umiem KAżDY trick lecz gorzej wychodzi to w PRAKTYCE dlatego tez zamiast siedzieć na forum zobacz jak jeźdza inni raiderzy...

aha na jakim rowerku jeździsz?

pzdr.

 

:blink: a tak nawiasem :( jak zrobić kangaroo? :question: :angry2: bo raz sie udało ale jak jestem na tylnim kole ręce proste to ciągne rower do sieebie i sie wywalam do tył a jak prubuje podskoczyc to macham rowerem w tył i przód jak bym się ruch*ł i upadam na ziemie naprawde ni wiem

sorry za błedy ale pisałem na szybko jakby co możecie mnie pobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeskoczyć murek? zrób bunny-hopa tylko postaraj się wylądować na oba koła, nie będzie tak twardo i na pewno nie przelecisz przez kierałkę (przy WSKAKIWANIU na murku polecam wskoczyć tak, żeby najpierw przejechać kawałek na przednim kole).

A z manuala na murek - wydaje mi się (jeszcze tego nie ćwiczyłem dokładniej) że musisz po prostu podskoczyć jak przy tricku "kangaroo" i potem przy lądowaniu na murku przechylić się troszkę do tyłu (ale bez przesady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

BARSPIN

 

Teoretycznie mozna go wykonac na prawie kazdym siodelku, najlepiej gdy jest miekkie w miejscu ktorym chwytamy nogami [udami, kolanami] jak kto woli ja wole 2 opcje:P

 

1)Jezdziemy z mozliwie mala predkoscia [po obrotu korby starczy]

2)Ustawiamy pedały w pozycji poziomej

3)Odrywamy kierownice od ziemi jednoczesnie chwytajac kolana i kiedy czujemy ze sie unosi energicznie i ZDECYDOWANIE krecimy kierownica

 

Najwazniejsze jest zdecydowanie i na poczatku najlepiej krecic jak najmocniej nie mozna sie bac ze kolo stanie nam w poprzek do kierunku jazdy - na poczatku to normalnie. Wytlumaczyc tego piszczac na kompie nie da sie zbytnio najlepiej widziec :033: sam nauczylem sie krecic barspina w 1 dzien okolo 3h treningu a dopiero z czasem przyjdzie Wam łapanie kierownicy w powietrzu, barspin z przeszkody

Jezeli chcecie probowac lapac to jedna zasada!

Prawa reka kreci lewa łapie i na odwrót :033:

 

Na fotce widac wyraznie jak ustawic pedala i chwytac siodło [klik]

 

Polecam siodla bmx;owe najwazniejsze zebyscie mogli je pomacac:P musza miec miekki bok, bo spotkalem sie z siodlami GT od bmx ktore sa beznadziejne ;/ twarde jak kamien, ja osobiscie uzywam siodla VELO BMX za 35 zl i jestem bardzo zadowolony po calym dniu jazdy nie bola nogi a barspinow sporo...

 

Nie lekajcie sie napuchnietych kolan - na poczatku to norma po jakims tygodniu nawet nie bedziecie czuc :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam male pytanko co do manuala. Od 2 dni ucze sie go robic. Wychodzi juz dosc dobrze tylko mam problem. Na pocztaku nie uamielm sie przelamac zeby wyprostowac rece bo czulem ze lece do tylu. Ostatnio mi sie udalo i zaczyna wychodzic tylko czy gdy jestem juz w gorze powinien troche operowac tylnim hamulcem zeby nie leciec do tylu? Wczoraj udalo mi sie przejechac jakies 20m ale po tym polecialem na plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...