Skocz do zawartości

[tricki] Przepis na bunnyhopa, wheelie, barspina oraz inne!


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym aby tutaj wypowiadali sie ludzie którzy się uczą lub już potrafią robic banego:)

Sam się dopiero ucze więc mówie co trza zrobić :

1. Podciągnąć kierownice do klatki piersiowe stojąc na pedałach

2. Przechylić sie energicznie do przodu ciągnąc kolana do brody!

 

Myśle ze jest to najłatwiejszy sposób

 

Wheelie:

 

1. Jak macie przezutki to zaczynajcie na biegu 2:2 1:1 lub 2:1

2. Energicznie depnijcie w pedały i podciągnijcie kierownice do siebie.

3. W powietrzu manewrujecie kolanem wychylając je w strone w która chce sie skręcić

4. Wart równiez uzrywać hamulca - do tego trza sie przyzwyczaić

 

Barspin:

 

Najtrudniejszy z wyżej wymienionych tricków

 

1. Najpierw naucz się wystarczająco wysoko podbijac przednie koło!

2. Kiedy stoicie w miejscu zapieracie sie kolanami o siodełko podciągacie przednie koło do góry i zanim będzie na samej górze obracacie kierownice

PROSZę SIE NIE ZNIECHęCAć TYM żE PODCZAS TEGO TRICKU ODNIESIECIE NAJWIęCEJ KONTUZJI POPROSTU TRENING CZYNI MISTZRA

 

A więc moi drodzy chcecie opisac jakiś trick? otrzymać porade? piszcie! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy móglibyście napisać jak porządnie robi się manuala i jak zrobic manuala zaraz po lądowaniu

 

 

 

Żaden problem:

 

Na początku tak jak w bunny chopie podbijaj wysoko koło kiedy będzie ono w powietrzy wyrzuć rower spod tyłka wyprostuj ręce i ugnij kolana cała sztuka polega na operowaniu kolanami odpychając rower do przodu i do tył.

 

A zaraz po lądowaniu wysuwasz tyłek za siodełko i ciągniesz kiere do góry

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania dotyczące barspina:

1. Czy da się tego nauczyć na siodełu nie bmx'owym(takim jak mam w podpisie)?

Może lepiej zmienić siodło na bmxowe?

2. Wybijacie przód jak do manual, czyli rower z pod siebie, czy korzystacie tylko z amora?

3. Ja mam taki problem że unoszę przód, staram się złapać siodło nogami, zaczynam kręcić kierą i w tym momencie muszę spaśćz roweru, bo inaczej bym spadł na plecy. Macie jakieś sugiestie co do techniki?

Pozdrawiam.

 

P.S. Nad barspinem spędziłem już parę ładnych godzin, w tej chwili obite kolana uniemożliwiają mi próbowanie więc proszę o poradę :/ .

 

W tym przyklejonym temacie na samej górze jest mój post z dość dokładnym opisem wheelie, bunego i manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Manuala mozna uczyć sie z każdą prędkością jednak zaleca sie jechać z normalną prędkoscią

 

 

2. Wybijaj sie z amortyzatrów nie ciągnij ze sobą roweru tylko rób to swobodnym ruchem a do tego każde siodęłko jest dobre:)

 

aha i od razu przed wybiciem zaprzyj sie kolanami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeh a endo to ja umiem. Co prawda ze 2 metry ale umiem. bardzo proste: jadąc z "normalną prędkością" wycgylasz się lekko do przodu i naciskach hamulec. Na początku wciskasz mocniej a poźniej trochę lżej. Dzięki temu rower będzie jechał, a nie zatrzyma się. Wydaje mi się, że dobrze wytłumaczyłem.

PS. Manuala nie mogę zrobić. Ciągle mam lęk i nie wiem czy robić na stojąco czy siedząco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...stojąco czy siedząco?

Według mnie nauke manuala zaczynaj od siedzacego.Powiecmy jedziesz na wheelie i w pewnym momecie odchylasz sie jeszcze troche do tylu przestajesz pedalowac i regulujesz heblem.Manual na stojaka jest troche trudniejszy bo tu masz jeszcze manewrowanie cialem.Jedziesz znowu ze srednia predkoscia i w pewnej chwili dynamicznie przyblirzasz sie do kiery i ciagniesz rower z calym cialem do tylu,wtedy tylko trzeba zalapac puntk i jedziesz chyba ze ma to byc manual z heblem,to wtedy jak juz doniesiesz na manuala to trzeba sie troche odchylic i kontrowac heblem.Po kilku treningach na pewno wyjdzie.Pozdro !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTB najprościej to tak: widzisz murek minimum 20 cmów (żeby przypadkiem go nie pokonać:)) rozpędzasz się do >20 km/h zaciskasz zęby, sekundę przed murkiem zamykasz oczy i jak już poczujesz że lecisz to zaczynasz freestylować w powietrzu uśmiechając się w locie (może ostatni raz) do panienek idących obok. Najlepszy sprzęt do tego to wigry matki, albo reksio brata coby szkoda nie było. W OTB efektowność podnosi znacznie uderzenie w locie nogami o kierownicę:angry2:

Trudniejsza wersja OTB (wymaga w miarę dobrego hamulca przedniego) Hebel na maksa najlepiej z górki prędkość znowu powyżej 20 i najlepiej tak żeby rower jak już zrobi fikołka uderzył Cię w plecy (to podnosi efektowność triku).

Najbardziej hardcorowa wersja: prędkość powyżej 40 km/h plus murek. W locie wyciągamy do przodu obie ręce bo superman jest na topie...

Uwaga: podczas treningu przed samym trickiem musimy zagwarantować sobie wsparcie drugiej osoby zaopatrzonej w gips, apteczkę, i telefon komórkowy. 10 sekund przed trickiem osoba z komórką wciska na telefonie 112 i czeka do momentu rozpoczęcia tricku. Już w locie w zasadzie może wcisnąć zieloną słuchawkę;)

POZDRAWIAM www.hardkrorszkołalataniasupermacho.pl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak nie zrobie endo bo nie mam przedniego hamulca ;)

ale dzisiaj jeździłem po parku z qumplem(dla ludzi z Łodzi był to park na zdrowiu) robiliśmy zawalistego manuala opracowałem go do perfekcji z tym że 1 raz wywaliłem się na plecy:)

 

hmm co by tu jeszcze jak ktoś jest z Łodzi ma do 15 lat jeździ w streecie i nie jest piepszonym pedofilem możę z nami jeździć

ZAPRASZAM:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunnyhop jest dla mnie najłatwiejszy i w zasadzie jest jedyną rzeczą która mi jako tako wychodzi. Robię na 55 cmów w tej chwili i w zasadzie co 2/3 dni pobijam swój wynik o jakieś centymetry...Przy wskoczeniu 55 cmów tylne koło opada mi na murek z impetem także mam jeszcze spory zapas. Ale ciężko mi się przełamuje do kolejnych wyższych przeszkód:( Jest to silnie wkurzające bo wiem że jestem w stanie zrobić sporo wyżej. Mój przepis na to to nie myśleć za dużo, bo wtedy ni cholery mi nie wychodzi:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia wyczucia, jak chcecie sie nauczyc robic wysokie bh na flacie, to nauczcie sie jakiegos tricku typu crank flip, bar spin i starajcie sie go wykonac przy bh ;] to wtedy chcąc nie chcąc musicie wysoko skoczyc :)

moj bh to cos w okolicach 60 cm , no dajmy na to ze koło bym zrobil

4 palety czyc os :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...