Skocz do zawartości

[Romet Orkan 5.0] Bagażnik/błotniki/oświetlenie/licznik


Sliwa007

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Hej u mnie jeden gwint był zrąbany i musiałem na nowo nagwintowac, wiec coś może być na rzeczy.

 

 

Potwierdzam. Bez nagwintowania otworów w ramie gwintownikiem M5 nie można było zamontować bagażnika :(

Panowie, siostra zamierza kupić Orkana 4.0 (z mojego polecenia) i będziemy montować bagażnik stąd mam pytanie co do tego gwintu - rama nie ma nitonakrętki czy jest uwalony gwint w samej nitonakrętce?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, siostra zamierza kupić Orkana 4.0 (z mojego polecenia) i będziemy montować bagażnik stąd mam pytanie co do tego gwintu - rama nie ma nitonakrętki czy jest uwalony gwint w samej nitonakrętce?

 

u mnie był uwalony gwint, tak jakby któś już próbował coś wkręcać i wkręcił nierówno, w ogóle śruba nie łapała gwintu, ale przegwintowane i zapomniane o problemie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej.

Chciałem się wypowiedzieć w sprawie bagażnika  do orkana 5.0. Kupiłem crosso i to nie był dobry pomysł. Raz, że jest bardzo wysoko osadzony (co może mieć wpływ na stabilność jazdy). Dwa, że jest bardzo blisko sztycy i jest krótki. Po założeniu sakw uderzam piętą o sakwę. Nie da się umiejscowić jej dalej. Trzeba też obciąć pręty z górnego mocowania bagażnika, aby nie wystawały. Moim zdaniem ten bagażnik nie jest optymalny do tego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

A ja z firmowego sklepu Rometa na pytanie: Czy mogą Państwo potwierdzić, że bagażnik HYJ-D10 będzie pasował do rometa orkana 5.0 z hamulcami hydraulicznymi, dostałem taką odpowiedź: Do tego roweru nie da się zamontować bagażnika nie ingerując w konstrukcje roweru. Ten rower nie jest przystosowany do montażu bagażnika. I terez nie wiem czy faktycznie tak trudno dopasować jakiś bagażnik crosso lub topeak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam! A ja z firmowego sklepu Rometa na pytanie: Czy mogą Państwo potwierdzić, że bagażnik HYJ-D10 będzie pasował do rometa orkana 5.0 z hamulcami hydraulicznymi, dostałem taką odpowiedź: Do tego roweru nie da się zamontować bagażnika nie ingerując w konstrukcje roweru. Ten rower nie jest przystosowany do montażu bagażnika. I terez nie wiem czy faktycznie tak trudno dopasować jakiś bagażnik crosso lub topeak?

 

W którymś ze wcześniejszych tematów czytałem, że w sklepie Rometa podali błędne informacje co do nóżki rowerowej, więc w tym wypadku może też się mylą :) W każdym razie mam ten rower i sam jestem ciekaw jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...