Skocz do zawartości

[amortyzator] serwis 'springowego dziadka' XCR


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam starego HT  na sprężynowym XCR. Amor chyba w najprostszej wersji , bez blokady itp. Posiada niewielkie luzy na goleniach więc postanowiłem go rozebrać i wyczyścić. Jako że robię to pierwszy raz mam pytane co do owych luzów a mianowicie czym są one wywołane ? Przeglądając fora winowajcą okazują się najprawdopodobniej ślizgi , jak pisze większość: 'nie do dostania' , 'ceny ślizgów=cena nowego amora ' itp . Natomiast znalazłem http://www.alerower.pl/tuleja-slizgowa-suntour-do-xcr.html więc to chyba żaden wydatek. Generalnie po zakupie fulla nie znam przyszłości starego HT ale wolę żeby i tak był w pełni sprawny. Zdjęcie serwisowe z zaznaczoną prawdopodobną przyczyną luzu f3da4f00962b7d36m.jpg . Jeżeli się mylę do do  ślizgu to proszę o info. Czym smarować elementy amora przy składaniu - wazeliną techniczną ? XCR ma teoretycznie 140mm skoku, co jest raczej nie wykorzystywane, warto go skrócić ? Jeżeli tak to jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCR ze skokiem 140mm na tulejach plastikowych?? Nie dziwię się że luzy masz, Gdyż standardowo dają 100mm. Nie wiem dokładnie jak ty to masz zrobione. Chodzi mi o to czy sprężyny masz o odpowiedniej długości pod skok 140mm czy miałeś kombinację z podkładkami !!! Pierwsze co to najlepiej wyeliminuj te gumowe wkłady co są w sprężynach. To ci pozwoli na pracę we większym zakresie danego skoku. A co do ustawienia skoku standardowego 100mm to podaj długosć twojej sprężyny. Porównam do tej która mam pod 100mm i wtedy dalej będziemy działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCRa mam od nowości w Krossie Sign Panic bodajże z 2008r. Nic nie było przy nim majstrowane, lałem brunoxa i jeździłem. W razie wątpliwości zdjęcie zrobione przeze mnie po rozebraniu amora. Długość sprężyny to  255mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...