Skocz do zawartości

[stery] ACCENT HSI-SPRO nowe, a strzelają


krystek929

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

 

Mam spory problem ze sterami "maszynowymi" (w cudzysłowie bo jak się okazuje to mają one niewiele wspólnego ze sterami maszynowymi) ACCENT HSI-SPRO. Siedzą w ramie Accent Peak 29" i podczas jazdy zwyczajnie strzelają na nierównościach.

 

Spróbuję teraz naświetlić przebieg wydarzeń:

 

-używana rama Accent Peak 29",

-kupione nowe stery ACCENT HSI-SPRO, wbite własnoręcznie, ale na pewno dobrze i równo. Przejechałem 650 km bez trzasków i nagle po tym przebiegu pojawiają się trzaski,

-dodam, że póki co jeżdżę na sztywny widelcu FORCE 29" wiec rama jest nieco niżej niż na amortyzatorze,

-widelec jest na 1 i 1/8 " a główka ramy jest taper więc używam przejściówki-bieżni którą daję accent,

-łożyska wyjąłem, oczyściłem i zamontowałem ponownie. Trzaski nie ustąpiły. Dolne łożysko siedzi ciasno, nie ma mowy o jakiś luzach na misce,

-Gdy nacisnę przedni hamulec i będę poruszać  rowerem przód-tył trzaski występują za każdym razem,

-tarcza i hamulec są dobrze przykręcone,

-gwiazdka wbita poprawnie przez panów w serwisie,

-siła skręcenia kapsla nie ma ŻADNEGO znaczenia na częstotliwość i głośność trzasków.

 

 

Panowie i Panie, mieliście coś takiego?

czy jest to wina przejściówki i na amortyzatorze z bieżnią taper będzie lepiej?

serio stery accenta padają po 650 km? :(

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem choć mi to nie przeszkadzało , a strzelanie zauważyłem jak pod dolne łożysko dostanie się błoto.Rozebrałem wyczyściłem i nasmarowałem i przeszło , ale co jak co ale te stery słabe są , niestety uszczelnienie takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

W zewnętrznych accentach HST-SAIR pod przykrywką górnej miski była taka cienka podkładka. Zapomniałem jej zamontować i strzelało od początku. Dopiero na zdjęciach w necie ją wypatrzyłem a później znalazłem przyklejoną w pudełku :)

W tych też taka jest? Może klękła, albo jej nie było, albo co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o błoto, to by się zgadzało bo wiadomo jaką mamy teraz pogodę, a ja jeżdżę niemal codziennie i to bez błotników. Mogło się coś dostać do środka. Z zewnątrz bieżnia, łożysko i miska są wyczyszczone, ale czy samo łożysko da się rozebrać?dolne łożysko mam dokładnie takie :

 

http://rowerowy.com/sklep/czesci/stery/parts/prod/dart-bearings

 

rozebrał ktoś takie łożysko?Jak widać, konstrukcja nie należy do najbardziej uszczelnionych...

 

Jeśli chodzi o podkładkę, to wszystko co było w pudełku jest zamontowane. Raczej wykluczył bym zły montaż lub błąd konstrukcyjny, gdyż jak mówiłem przejechałem na nich ok 650 km i było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy samo łożysko da się rozebrać?

 

Delikatnie podważasz plastikowy pierścień ( na załączonej fotce to pomarańczowe ) i po jego wyciągnięciu rozbierasz na część - w środku masz wianuszek z kulkami . Wyczyść wianuszek i bieżnie,  przesmaruj , złóż  i powinno być dobrze , chyba  że korozja zrobiła już swoje ( miałem tak w sterach VP - fabrycznie minimalna ilość smaru + błoto doprowadziło do korozji kulek ).

post-114054-0-53222600-1450442321_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...