Skocz do zawartości

[Rura sterowa] Rura sterowa-dziwne uszkodzenie


Marcin9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem ostatnio dziwne poziome nacięcie na rurze sterowej.

Wie ktoś może jak uniknąć pogłębiania się tego nacięcia oraz dlaczego on powstało?

 

Amortyzator Epicon rlrc 2015

Stery Accent B10 Taper 

 

 

1.jpg

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śladów nigdzie nie mam a przynajmniej ja ich nie zauważyłem 

Według mnie to nie możliwe żeby miska uszkodziła rurę ale może się mylę... 

Masz może jakiś pomysł?

Miałeś kiedyś podobny przypadek?

 

 

 

Jakie stery polecacie do 120zł. Rama Accent Peak 29 Stery: pół-zintegrowane taper 44/56mm

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mocno masz zjechana ta sterówkę??
Na szczęście nie. Uszkodzenie jest niewielkie ale jednak nie powinno go tam być...  

Później postaram się zrobić inne zdjęcie które odda bardziej skalę uszkodzenia. 


Zdjęcie uszkodzenia i zapałki dla porównani.

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na razie odpuszczę i zobaczę czy coś się będzie dziać...

To uszkodzenie jest niewielki ale jednak jest trochę niepokojące bo nie powinno go tam być...  

Na razie co jakiś czas będę sprawdzał czy coś się dzieje

Tylko co spowodowało to uszkodzenie? Miska raczej nie bo musiały by być wyczuwalne luzy. Wianek też raczej nie bo on nie styka się z rurą.  Pierścień centrując/bieżnia? 

Uszkodzenie nie jest też równe na całym obwodzie z tyłu najgłębsze a z przodu bardzie płytkie, natomiast z prawej strony rury jest tylko delikatne

 

Jak myślisz wymiana sterów pomoże?

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak masz seryjny rower, to ktoś kto go składał, wcześniej musiał zaprojektować i dobrać właściwe części. W związku z tym w przypadku takiego uszkodzenia masz od ręki uznaną gwarancję. W twoim przypadku kiedy sam składałeś będziesz się teraz mógł długo ciągać żeby udowodnić swoją rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie miałem zamiaru próbować z gwarancją...

Producent ramy i sterów powie że to nie ich wina bo ich towar jest ok.Nie ważne że to stery prawdopodobnie spowodowały uszkodzenie... Producent amortyzatora powie że uszkodzenie mechaniczne...

Więc szkoda mojego czasu na taką zabawę..

 

Ps. I nie wydaje mi się że producent seryjnego roweru uznał by to i wymienił na gwarancji. Uszkodzenie mechaniczne obejmuje bardzo wiele... :whistling:

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy rowery tez sprzedawałem i na pewno na ten ślad na sterówce gwarancji ci nie uwzględnią. Przyczyna może być taka aluminiowa podkładka z przecięciem co jest u góry sterów która blokowała się podczas sterów i przy skręcie po prostu szurała o sterówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...