Skocz do zawartości

[suport] Nowa oś suportu do modelu Kross B4 2014


kubajakjakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od samego zakupu roweru regularnie pęka mi suport domyślnie montowany w tym modelu, 3 razy wymieniany był na gwarancji przy czym 2 i 3 raz podobno lepszy bo metalowy, a nie plastikowy jak pierwszy. Mimo to po raz kolejny suport zaczął trzaskać i chrobotać przy mocniejszym pedałowaniu. Chciałbym więc wydać ok. 150 zł na suport który wytrzyma więcej niż 6 miesięcy aby mieć święty spokój i większy komfort. Czy suport z łożyskami zewnętrznymi to dobry wybór? I jak to jest z kompatybilnością? Dołączam też suport nad którym się zastanawiam : http://rowerowy.com/sklep/czesci/wklady-suporty/os-hollowtech/prod/accent-bb-ex-pro

Edytowane przez kubajakjakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy suport z łożyskami zewnętrznymi to dobry wybór?

 Nie do tej korby...

Ten suport jest do korby z zintegrowaną osią. 

Kros ma prawdopodobnie kwadrat   

Według tej strony korba to FC-M371. Czyli korba na kwadrat jeśli dobrze pamiętam to musi to być suport o długości 123mm

 

PS. popraw temat []

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy to oznacza że mogę wymienić tylko na suport na kwadracie? 

Tak a w jaki sposób chcesz zamocować ramiona korby do suportu przystosowanego do zintegrowanej osi?? 

 

 

 

 

PS. Suporty na kwadrat raczej wytrzymują długo.. Jeśli w  krótkim czasie pada czwarty suport to coś nie tak.. Myjesz rower myjką ciśnieniową?

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ak a w jaki sposób chcesz zamocować ramiona korby do suportu przystosowanego do zintegrowanej osi??
 Tylko pytam, nie jestem specem od suportów, ale tez nie chcę montować byle czego i wymieniać co miesiąc

 

 

PS. Suporty na kwadrat raczej wytrzymują długo.. Jeśli w  krótkim czasie pada czwarty suport to coś nie tak.. Myjesz rower myjką ciśnieniową?
Kiedyś tak, ale przeczytałem na forum, że nie powinno się tego robić i już nie ( ostatni suport nie był myty myjką ani razu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Chciałbym więc wydać ok. 150 zł na suport który wytrzyma więcej niż 6 miesięcy

 

A nie zastanawiałeś się nad upgradem całej korby? Mając 150zł budżetu już naprawdę niedaleko do korby Deore. Komplet z łożyskiem to ok 260zł. Będzie lżej sztywniej i trwalej. W zimie można tę stówkę powoli dozbierać :) Tak trochę bez sensu pakować 150zł w korbę Acera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A nie zastanawiałeś się nad upgradem całej korby? Mając 150zł budżetu już naprawdę niedaleko do korby Deore. Komplet z łożyskiem to ok 260zł. Będzie lżej sztywniej i trwalej. W zimie można tę stówkę powoli dozbierać Tak trochę bez sensu pakować 150zł w korbę Acera.
Dzięki za radę, rozumiem że chodzi o coś takiego:  https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/rowerowe-mechanizmy-korbowe/mtb-trekking/p,mechanizm-korbowy-deore-fc-m590-shimano,42743.html

Jest może duża różnica jakości i wytrzymałości w tej nowszej korbie? : https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/rowerowe-mechanizmy-korbowe/mtb-trekking/p,mechanizm-korbowy-deore-fc-m615-czarny-shimano,178337.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jaką cholerę wymieniać korbę? Kup osobno suport jakiś inny, dajmy na to od neco czy accenta. Jeśli padły już 3 suporty to musiały być nie najlepszej jakości.

@edit
teraz doczytałem że pęka ci suport. Tak powiedzieli ci w serwisie? Czy sam widziałeś? Jak dla mnie jeśli pęka suport to albo jest coś nie tak z ramą albo nieprawidłowo go montują, ale lepiej gdyby ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii potwierdził moje domysły.

Edytowane przez Piter233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za radę, dogadałem się w sklepie -310 zł za korbę Deore 2015 kompatybilną z 9 rzędowym napędem wraz z nowym suportem i montażem (zwykła cena była 340 za korbę bez montażu) Wstępnie zmiana na lepsze, czuć większą sztywność i lekkość korby

A po jaką cholerę wymieniać korbę? Kup osobno suport jakiś inny, dajmy na to od neco czy accenta. Jeśli padły już 3 suporty to musiały być nie najlepszej jakości.

 

@edit

teraz doczytałem że pęka ci suport. Tak powiedzieli ci w serwisie? Czy sam widziałeś? Jak dla mnie jeśli pęka suport to albo jest coś nie tak z ramą albo nieprawidłowo go montują, ale lepiej gdyby ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii potwierdził moje domysły.

Serwisant do którego oddawałem rower jako naprawę gwarancyjną mówił że pęknięty te 3 razy, oddawałem bo trzeszczał przy mocniejszym pedałowaniu zwykle na wysokim biegu przy starcie ale też w czasie szybszej jazdy. Znudziło mi się już ciągłe wymienianie na to samo więc kupiłem nowy, mam nadzieję bardziej wytrzymały suport Edytowane przez kubajakjakub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj tylko żeby serwisant splanował mufę suportu,

Mówiąc zrozumiałem językiem:  na bocznych krawędziach mufy zazwyczaj zbierają się spore naddatki lakieru -a kluczowa dla trwałości jest tam idealne równa powierzchnia.

 

tu masz to ładnie opisane:

 

http://roweroweporady.pl/jak-zamontowac-korbe-z-zewnetrznymi-lozyskami-suportu/

 

http://narty-rowery-snowboard-skitoury-serwisoweporady-krakow.net/technologie-rowery.html

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...