Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox Reba 2014 RL 80mm 29" dobijanie (bottomless tokens)


AXE95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z amortyzatorem. Gdy ustawię sag na 20% bez problemu mogę dobić amortyzator. Przy 100 psi stojąc na pedałach i "skacząc" wykorzystuję ok 90% skoku. Oczywiście sag wtedy wynosi 5% albo mniej. Ważę 55 kg czyli według tabelki powinienem napompować max 70 psi. Słyszałem o bottomless tokens. Ktoś na forum tego używał? Rzeczywiście poprawiają te podkładki pracę amortyzatora? Przy 100 psi amortyzator się ugina ale o komforcie można zapomnieć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wykrec korki, pobaw sie z ilosciami i mozesz sie pozytywne zdziwic. Ja przy znacznie wiekszej wadze /100kg/ mialem identyczne problemy, albo fajna czulosc i dobicie przy jakimkolwiek krawezniku, albo drewno, zostawilem jednego tokkena i tak jezdze, cisnienie oczywiscie wieksze, ale fajna liniowosc i czulosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przez ostatnie miesiące nie miałem zbytnio się tym zająć, ale odkręciłem korek i okazało się że mam założone wszystkie tokeny. Kiedy je wykręciłem było jeszcze gorzej. Czy na przykład dolaniem większej ilości oleju można jeszcze "utwardzić" ten amortyzator? Czy muszę się pogodzić z jego charakterystyką? Problem może wynikać z tego że mam 80 mm skoku, a nie jak 99% amorów 100 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zachowanie bardzo dziwne. Raczej przyjrzałabym się amorowi zamiast tokenom, bo brzmi to tak jakby Ci powietrze wędrowało między komorami. Przy 100psi nie ma możliwości żeby chłopaczek 55kg dobijał tego amora w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wczoraj pogrzebałem na zagranicznych forach i wszystko stało się jasne. Po prostu przy dobiciu amora powietrze wędruje do komory negatywnej. Wczoraj całkowicie spuściłem powietrze i lagi nie chowały się w 100 procentach. Kilka razy popracowałem amortyzatorem zaciągając powietrze i naciskając na zawór zawsze trochę powietrza zeszło. Po tym zabiegu lagi schowały się całkowicie. Napompowałem 75 psi i amortyzator zupełnie inaczej działa. Jest dużo bardziej czuły i w końcu sag wynosi około 10 procent. Od kupna roweru żyłem w nieświadomości bo sprzedawca nabił za mało powietrza i zaraz na pierwszej jeździe go dobiłem. Mimo wszystko bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...