Skocz do zawartości

[hamulce] wymiana tarczy w shimano br- m395


widawa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Otóż ostatnio w moich m 395 zmieniłem sobie klocki na metaliczne RWD spiekane po płaskim działało jak należy. Zwiększyła się siła hamowania i o to mi chodziło względem żywicznych. Ale problem nastąpił dzisiaj w górach przy zjeździe. Przód zaczął mi strasznie piszczeć to raz, ale to normalne przy metalikach i przy deszczu, ale dodatkowo zaczęło mi tak dziwie strzelać, na początku z kolega myśleliśmy że to może tarcza jest poluzowana, albo klocki. Ale okazało się że nie zauważyłem napisu na tarczy który głosi że można używać tylko klocków żywicznych. Stąd pytanko jakie tarcze mam zakupić do tych hamulców żeby mi to działało ładnie z RWD. Zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem. Na przód 180 mm shimano xt i tył 160 00 też shimano xt. Co myślicie ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie albo nawet zawsze przy długim hamowaniu klocki piszczą. Według mnie to nie minie , trzeba się nauczyć inaczej hamować i tyle. Jeśli natomiast palisz tarcze to RT 86 ma Ice-Tech który podobno ma pomagać odprowadzać ciepło , ale niektóry skarżą się na zbyt szybkie zużycie tarcz z Ice-Tech-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem z tarczami, które oddając ciepło wydają dzwięki. W tańszych hydraulikach Shimano tłukły się same klocki więc nie wiem czy to coś nie w tym stylu. Dupiane, powycinane, wylajtowane tarcze też w górach są do niczego. Innych przyczyn brak. Tarcza klasy RT66 w zupełności wystarczy a jak chcesz wyrażnej poprawy to zostaje wymiana całego zestawu na inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu mam 180 mm więc powinna starczyć , co do techniki to nie wymiatam, ale też wolno nie jeżdżę. Gdzieś na forum przeczytałem że ta moja tarcza może być za miękka, chyba jednak się skuszę na tą tarcze xt albo slx , kupię chyba używaną i zobaczymy czy będzie poprawa. Bo jednak takie strzelanie nie powinno występować , co innego pisk to się mogę zgodzić  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie czy cykanie? Jeżeli cykanie to materiał "pracuje". Jeżeli mówisz o napisie "Resin Pad Only" to pytałem w serwisie o co chodzi- kwestia zużycia, taka tarcza poleci trochę szybciej przy klockach metalicznych, tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem z tarczami, które oddając ciepło wydają dzwięki. W tańszych hydraulikach Shimano tłukły się same klocki więc nie wiem czy to coś nie w tym stylu. Dupiane, powycinane, wylajtowane tarcze też w górach są do niczego. Innych przyczyn brak. Tarcza klasy RT66 w zupełności wystarczy a jak chcesz wyrażnej poprawy to zostaje wymiana całego zestawu na inny. 

 

o co chodzi z tymi tłukącymi się klockami ? Chodzi o to że są luźne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko występowało na początku kiedy tłoczki z klockami "łapały" tarczę. Po prostu klocek ciągnięty tarczą przesuwał się trochę a potem wracał. Dość upierdliwe zjawisko występujące nawet nie których modelach Deore. 

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelania i innych takich dźwięków nawet na tarczach XT można doświadczyć.

Mam SM-RT76 (bez Ice Tech) i po porządnych hamowaniu lubią sobie wydawać dźwięki.

Co do tarcz "Resin pad only" to jest zwyczajna bujda na resorach. Cały sezon jeździłem na SM-RT54 z metalika i nic im się nie stało. Później zmieniłem tarcze na XT i różnicy jakiejś specjalnej nie widzę (ot ładniej, sztywniej i lżej).

Co do klocków RWD, to na mokro/ciepło wyją, piszczą, jęczą i inne, ale mi to nie przeszkadza. Na pewno sporo szybciej zjadają tarcze jak nawet zwykłe metaliki (Shimano M06 miałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelania i innych takich dźwięków nawet na tarczach XT można doświadczyć.

Mam SM-RT76 (bez Ice Tech) i po porządnych hamowaniu lubią sobie wydawać dźwięki.

Co do tarcz "Resin pad only" to jest zwyczajna bujda na resorach. Cały sezon jeździłem na SM-RT54 z metalika i nic im się nie stało. Później zmieniłem tarcze na XT i różnicy jakiejś specjalnej nie widzę (ot ładniej, sztywniej i lżej).

Co do klocków RWD, to na mokro/ciepło wyją, piszczą, jęczą i inne, ale mi to nie przeszkadza. Na pewno sporo szybciej zjadają tarcze jak nawet zwykłe metaliki (Shimano M06 miałem).

 

no właśnie po porządnym hamowaniu, a nie od razu jak się naciśnie klamkę... to raz a dwa zauważyłem że jak się delikatnie hamuje to są takie jakby uskoki w hamowaniu nie jest to płynne. Poza tym zauważyłem że jak trzymam klamke przednią zaciśniętą to jak poruszam rower przód tył to koło się rusza troszkę, tak jakby był luz w piaście hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz luzy na piaście? Zniweluj je bo jak będziesz jeździł w taki sposób to rozwalisz piastę. Co do problemu, to chyba nikt nie jest jasnowidzem. Jeżeli wszystkie elementy masz sprawne to tak ma być. Będę grzebał przy rowerze dzisiaj czy jutro to nagram filmik jak hamuje ( rower na stojaku), mam takie same hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...