Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam,

mama takie pytanie. Kupiłem rower z amorkiem Reba SL, raczej nie byl serwisowany, na poczatek chcialem dopompowac komory, gdyż był strasznie miękki. Tu nastąpiła niespodzianka, po podpięciu pompki do komory negatywnej zamiast dźwięku wypełniania wężyka powietrzem usłyszałem wyraźny przepływający płyn. Zaciekawiony tym wcisnąłem guzik to spuszczania powietrza i o dziwo wokół tego guzika zaczął wyciekać olej.

Co to może być? i czy jest to poważne? Czy sama wymiana uszczelek i oleju powinna temu zaradzić?

Napisano (edytowane)

W nowych w komorach powietrznych jest smar stały, ale w Dual Air chyba pakowało sie własnie olej, nawet jak nie fabrycznie to przy serwisie. Jeżeli komora jest smarowana olejem to po otwaciu zaworu coś wycieknie, nie ma rady. Możesz odwracać rower przed podłączeniem wężyka żeby ściekł, ale coś tam zawsze w zaworze zostanie.

Edytowane przez dran2
Napisano

Ja rozumiem że coś tam wyleci, ale mi wyciekło całkiem sporo, załało pompkę, wyciekło przez spusczalnie powietrza tak ze zalało mi rękę i troche pociekło na podłogę. Razem na oko co namniej 5ml pociekło....

Napisano (edytowane)

Olej w komorze ścieka na dół, to ciecz. Jeżeli wentyl też jest z dołu to pod ciśnienim mogło nawet wylecieć wszystko co było wiec pewnie lepiej bedzie to rozebrać i uzupełnić.

Edytowane przez dran2
Napisano

 

 

Olej w komorze ścieka na dół, to cziecz. Jeżeli wentyl też jest z dołu to pod ciśnienim mogło nawet wylecieć wszystko co było wiec pewnie lepiej bedzie to rozebrać i uzupełnić.

 

Brzmi logicznie. Dzieki za odpowiedź. :thumbsup:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...