Skocz do zawartości

[minizlot] Warszawa i okolice


scotek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Bym się pisał :)

No i git :thumbsup: 

Zbierzmy kilka chętnych osób i ustalimy jakiś termin.. dopnę to do mojej lokalnej rowerowej grupy Piaseczyńskiej na FB i zrobi się z automatu zlot integracyjny ;)

 

Tylko jeszcze trzeba zadecydować który wariant:

1. Zalesie górne - Spalona / Zimne Doły

2. Runów - z dojazdem / powrotem drezyną z Piaseczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super. Możemy ogarnąć się w sobotę rano. Będę jechał rowerem z okolic Tarczyna, więc chwilkę zajmie mi dojazd :icon_lol:. Jeśli masz znajomych w wąskotorówce to można wynająć i przejechać się do Runowa. Tam ognisko, czy jakiś grill i stamtąd powrót do Piaseczna kolejką lub rowerkiem w drugą stronę  :002: . Jak kolejka nie wypali to możemy się spotkać przy dworcu kolejki lub PKP i sami tą trasą przejechać do Rumowa. Jest przejezdna dla rowerów. Praktycznie jedzie się torami po wydeptanej ścieżce. Sam pewnie będę nią jechać z Tarczyna  :icon_lol: . Trzeba tylko zorganizować jakąś kiełbachę, pieczywko i coś do picia  :icon_wink: .

 

Jeśli jest ktoś chętny na takie spotkanie z okolic Tarczyna czy terenów znajdujących się na trasie kolejki do Piaseczna, to możemy się spotkać po drodze i dojechać razem. W kupie raźniej :icon_lol: .

 

Może stworzyć listę chętnych to będziemy wiedzieć ile forumowiczów jest chętnych na takiego spota :icon_wink: :

 

Lista Chętnych:

1. Scotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista Chętnych:

1. Scotek
2. sabZIRO
3. Sardyna

 

W okolicach czwartku coś utworzę, jak już prognozy będą bardziej pewne :)

 

Pytanie - w jakich godzinach chcielibyśmy być w Runowie na ognisku? Muszę z Drezyniarzami ustalić przejazd z Piaseczna i jakąś listę chętnych na taką przejażdżkę.. z tego co wczoraj rozmawiałem to na drezyny można zabrać do 10 osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lista Chętnych:

 

1. Scotek

2. sabZIRO

3. Sardyna

 

W okolicach czwartku coś utworzę, jak już prognozy będą bardziej pewne :)

 

Pytanie - w jakich godzinach chcielibyśmy być w Runowie na ognisku? Muszę z Drezyniarzami ustalić przejazd z Piaseczna i jakąś listę chętnych na taką przejażdżkę.. z tego co wczoraj rozmawiałem to na drezyny można zabrać do 10 osób...

A co wtedy z rowerumi? Zabieramy ze sobą, czy czekają w Piasecznie?

Jeśli mam przyjechać do Piaseczna to będę miał ponad 20km więc potrzebuję z 1,5h na dojazd. Jak o 8:30 wyjadę to około 10-10:30 powinienem dojechać do Piaseczna. Jak do Runowa to około 1h.

Chyba, żeby się nie spinać i ognicho zrobić w porze obiadowej lub wieczorkiem?

I czy coś robimy poza ogniskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista Chętnych:

1. Scotek
2. sabZIRO
3. Sardyna

 

Jeśli chodzi o ognicho to myślałem o porze wieczornej.. ale wiadomo, że niektórzy mają dalej inni bliżej, więc temat jest póki co elastyczny. Orientacyjnie podaję wstępnie kilka punktów spotkań:

  1. Miejsce spotkania / imprezy / ogniska - http://osm.org/go/0On9TZOA--?m=
  2. Stacja kolejki wąskotorowej (Piaseczno) i stąd wyjazd Drezyną -  http://osm.org/go/0OyqXjRx0-?m=
  3. Metro Kabaty, tu mogę zgarnąć kogoś, kto nie zna dobrze tych okolic i rowerami jedziemy do Piaseczna - http://osm.org/go/0OyumLO3a?m=

W kwestii przejazdu drezyną - rowery zostają w zamkniętym pomieszczeniu z alarmem / ochroną, także są bezpieczne. Już kilka razy stosowaliśmy ten patent i się sprawdza. Po powrocie z Runowa do Piaseczna każdy jedzie w swoją stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze przeliczyć jak to czasowo wyjdzie czy po prostu przyjadę do Runowa i po spocie wrócę do Tarczyna, czy zepnę pośladki i zrobię trasę Tarczyn -> Piaseczno -> Tarczyn. Tylko jak już będzie znana pogoda (meteo.pl polecam :-) ) to ustalmy jakąś godzinę ogniska ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko 18:00 jak dla mnie może być w Runowie i bym się przejechał tą drezyną:) A jakie są koszta tego przejazdu?

...a i czy rowery naprawdę będą bezpieczne? Sorki ale jestem nadmiernie uczulony w temacie bezpieczeństwa bo już kiedyś straciłem bajka a i niedawno miałem niewesołą akcję na szczęście z pozytywnym zakończeniem:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

to wstępnie ustalamy godzinę spotkania w Runowie na 18:00... i tak też w swojej grupie ogłoszę na FB.

 

Co do drezyn:

  1. rowery są bezpieczne :) Tam mają cały swój warsztat także oprócz rowerów byłoby tam co ginąć.. dlatego pomieszczenie jest z alarmem, 
  2. koszt przejazdy na całym szlaku kolejowym (w obie strony około 24 km) to 25 zł / osoba. Może ktoś powie, że do drogo... ale chłopaki muszą mieć w końcu na paliwo i sprzęt,
  3. dobrze by było wiedzieć wcześniej ile osób jest chętnych - czy wystarczy jedna drezyna, czy 2... na pewno z automatu będzie ktoś chętny z moich znajomych na FB, także najlepiej wcześniej dać znać.

Przejazd w skrócie wygląda tak:

  1. wyjazd z Piaseczna szlakiem kolejki wąskotorowej drezyną spalinową (lub dla chętnych harpaganów - RĘCZNĄ z ewentualną późniejszą asekuracją),
  2. na miejscu ogniska jest do dyspozycji cały czas drezyna ręczna, którą można się pobujać po okolicy,
  3. powrót z Runowa do Piaseczna - jak powyżej...

Ja generalnie będę korzystał z drezyny jako dojazdu, także na miejsce nie jadę rowerem (zostawiam go w drezyniarni). Tak, też wnoszę opłatę jakby ktoś pytał ;) generalnie przejazd takim turlaczem przez miasto jest fajny, więc warto spróbować.

 

Podsumowując, wstępny plan godzinowy dla osób, które chcą skorzystać z opcji płatnej ( 25 zł ) - DREZYNY i nie wiedza za bardzo jak dotrzeć na miejsce:

  • 16:00 - Metro Kabaty ( http://osm.org/go/0OyumLO3a?m= ), zgarniam chętne osoby z Warszawy (jeśli takie będą), które chcą dojechać do Piaseczna rowerem. Jedziemy peryferiami, omijając główne asfalty. W Piasecznie każdy robi zakupy / zaopatrzenie.
  • 17:00 - Piaseczno, stacja kolejki wąskotorowej ( http://osm.org/go/0OyqXjRx0-?m= ), wyjazd drezyną spalinową (lub ręczną dla ochotników) na miejsce ogniska -> Runów. Drezyny zgarniają maksymalnie 10 osób z "bagażem".
  • 18:00 - Runów ( http://osm.org/go/0On9TZOA--?m= , nazwijmy to "oficjalny początek" spotkania / ogniska - MiniZlotuRowerowego
  • XX:XX - Powrót Drezyną do Piaseczna i tu się rozstajemy.

Pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mięcho na ognisko każdy organizuje dla siebie, czy robimu zrzutę i kupujemy?

2. Drewno zbieramy po pobliskim lesie?

3. Co jeśli o tej porze będzie na miejscu full ludzi (sobota)? Ogarniamy jakiś plan B?

 

Ja osobiście dojadę do Runowa na 18:00 on bike. Nie widzi mi się potem wieczorna jazda z Piaseczna do Tarczyna.

@crust @karolg jesteście chętni na spota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 Raczej każdy sam.

Ad. 2 Tam drewno zwykle jest przygotowane przez waskotorowcow, wiec raczej bym sie tym nie przejmował. Ogarne to z nimi.

Ad. 3 raczej full nie bedzie. Jakies osoby. Przypadku moze. Tam jedyny sensowny dojazd jest raczej kolejka. Głownie ludzie raczej na spalona / zimne doły do Zalesia jeżdżą dużymi grupami. Kilka razy po wycieczce rowerowej juz w Runowie byłem i nigdy dużego spędu ludzi nie widziałem.

 

Ps.

Pozniej ogarne wydarzenie na fb i dam tu link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak jeszcze jest miejsce to też bym się pisał - start Metro Kabaty.

 

No jasne :) ilość miejsc nieograniczona :) kwestia tylko, że jak liczba chętnych na przeprawę drezynami przekroczy 10 osób to chłopaki na 2 razy będą musieli kurs zrobić i chwilę dłużej to zajmie... ogarnę wieczorem wydarzenie, listy obecności i takie tam. W kontakcie!


Najbliższa sobota, 4 czerwca, godz. [ 18:00 ], Runów
Spotkanie rowerowe, ognisko, drezyny, pogaduchy, integracja, itp... to tak w dużym skrócie :)

Więcej tu - https://www.facebook.com/events/1798113363768582/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś rezerwuje miejsce na drezynie jak coś? Jutro do południa trzeba potwierdzić rezerwację szlaku kolejowego i jak będzie mało chętnych to drezyna zostaje w Drezyniarni i na miejsce wbijamy tylko rowerami :) 

 

Na tę chwilę w wydarzeniu mam potwierdzone 5 osób włącznie ze mną na kolejkę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

+1 

Ok, zapisany ;) 


W sobotę przed "MiniZlotem" jakaś wycieczka około 80 km? Np. nad Świder i do MPK ? W sensie start z Piaseczna w kierunku Góry Kalw. i powrót przez Kabaty w okolicach godz. 16.00, aby tam zgarnąć ewentualnych chętnych na Spotkanie. W sumie to sądzę, że dystans może przekroczyć 100 km z dojazdami, itp...

Trasa - http://www.gpsies.com/map.do?fileId=cnkuhjrndvjfbpmh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już dziś [emoji4] .

Żeby nie było ochlapałem lekko mojego bandziora [emoji48]. Pewnie to będzie jedyny rower na zlocie, dlatego musi dobrze się prezentować [emoji6] . Zobaczymy ile much złapiemy, bo tego g... sporo lata[emoji35]

 

10578252777bb5df58424deb019bbcb0.jpg

 

Google pokazał niecałą godzinkę do Runowa. Postaram się być chwilę przed 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...