Skocz do zawartości

(hamulce) pytanie co do zestawu


kfasny

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

posiadam u siebie w rowerze hamulce deore + klocki deore + klamki tektro. klocki zbliżają się ku końcowi, i pomyślałem ze skoro przejście na porządny hamulec tarczowy to koszt 500-600 zł, zdecydowałem zostać przy Vkach. Jakie klocki i jakie klamki polecilibyście do hamulców deore? Czy założenie lepszej klamki niż słabiutkie tektro mocno wpłynie na jakość hamowania?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy założenie lepszej klamki niż słabiutkie tektro mocno wpłynie na jakość hamowania?

 

Jeśli klamki które masz posiadają plastikowe elementy to różnica będzie bardzo wyraźna, jeśli są metalowe i nie masz uczucia ich wiotkości podczas hamowania to niekoniecznie. Tym niemniej FR-5 to bardzo przyzwoite klamki biorąc pod uwagę cenę.

Co do klocków jak wyżej Author 3CC lub innej firmy trójskładnikowe, tanie i co najważniejsze skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem o klamkach FR-5 i zdecyduje sie własnie na nie. a co do klocków - jeżdze generalnie wtedy kiedy nie pada (przynajmniej sie staram  :whistling:  ), czy nie lepszy w moim przypadku bedzie klocek z jednym rodzajem powierzchni (takie jak własnie teraz miałem deorki). przed nimi jezdziłem na jakimś klocku od meridy (dwu-powierzchniowym, modelu nie pamietam ale był zielony :laugh: ) i po przesiadce na deore była znaczna różnica na plus dla deore właśnie...

 

i jeszcze dodam tylko jedno pytanie - czy przy wymianie klocków i klamek warto kupić nową linkę? czy jeśli stara jest nie poszarpana itd to dac sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocków Deore nie miałem więc się nie odniosę, natomiast jeśli miałeś te klocki dwuskładnikowe: http://allegro.pl/nowe-klocki-merida-all-conditions-system-v-brake-i5034451021.html

to mi także nie podeszły, były za twarde. Te trójskładnikowe były wyraźnie lepsze.

 

Jeśli linki nie są postrzępione czy zardzewiałe to wystarczy je wyczyścić i przesmarować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie takie mialem i tez mialem wrazenie ze są za twarde... wolalbym klocki jednak jednoskładnikowe - mozecie cos polecic?


moje aktualne klamki to tektro tkml mt 3.0 i wygladaja tak: mają już spore luzy i nie moge znalezc nawet takiego modelu do kupienia nigdzie  :sick:

 

f95c71935683f34a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...