Skocz do zawartości

[chrząszcz brzmi w suporcie] Wymiana czy naprawa suport


manfred1

Rekomendowane odpowiedzi

Zglupialem w którą stronę odkręca się śrubę od strony przerzutki?

Wiercenie w tej nakrętce to jakiś koszmar. 3 godziny walki z zakichaną nakrętką. Dopiero żona stanęła na pedał a ja całą swoją wagą 78 kg i za pomocą 70 cm przedłużki doprowadziłem do wykręcenia tego gówna. Jutro dopiero zakupię ściągacz do korb mam nadzieje że pójdzie lepiej. 

IMG_20150811_205435.jpg

PS 

Czym nasmarować zabezpieczyć przed takim zapieczeniem tej śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogli ją zaspawać ;-)


No i następny problem od strony przerzutki. Nakrętka ani drgnie. Z drugiej strony plastikowa odkrecila się bez problemu w stronę kierownicy. Ta natomiast też pewnie jest na kleju chyba jade kupic długą rurkę do przedłużenia
Czy to też jest lewy gwint od strony przerzutki?

Poszło przedłużka metrowa załatwiła sprawę. Tylko, że nic w suporcie nie chrubocze nie czuć kulek ani nie ma luzu. No nic specyfikacja z suportu BB-ES30 68 BC 1.37x24 118 Teraz tylko szukać zakupu w necie bo w sklepie stacjonarnym nie ma najmniejszych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znalazłem pełno suportów tylko zamiast BB-ES 30 mają symbol BB-ES 25 i własnie nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

 

Druga sprawa to są to chyba jakieś podstawowe wersje po ok 38 zł. Póki co szukam coś lepszego ale ciężko znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dzięki w takim razie jutro dzwonię i spróbuję aby mi ktoś do piątku wysłał. Aż mnie ciekawi czy chrupanie ustąpi.

 

Mam problem z doborem suportu bo są różne oznaczenia BSA, CR mocowanie E typ. Może mi ktoś rozjaśnić jaki dobrać abym nie musiał połowy roweru wymieniać?

 

Wydaje mi się że ten który ja posiadam własnie z jednej strony jest aluminiowy a z drugiej strony ma nakrętkę z plastiku 

http://rowertour.com/shimano-bb-es51-suport-octalink-bsa-68-118-mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast ES51 który podałeś możesz wziąć ES25 http://rowertour.com/shimano-bb-es25-suport-bsa-octalink-68-118-mm.html . Tak jak pisze Marcin9 , chyba nie ma sensu inwestować w ES51. Jest prawie 3 razy droższy od ES25, ale nie będzie 3 razy trwalszy. Potwierdzają to opinie użytkowników na forach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem kupiłem i jutro będe miał u siebie i suport i śrubki do niego. Dodatkowo kupiłem smar shimano anti seize. Nie wiem czy zapiecze czy nie ale posmaruję sobie . Choć już wiem co mnie czeka gdybym znowu chciał wymieniać suport ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...