Skocz do zawartości

[chrząszcz brzmi w suporcie] Wymiana czy naprawa suport


manfred1

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś usłyszałem jednostajne tyk tyk tyk . Myślałem wcześniej że może wydobywa się to z pedałów ale wymieniłem na nowe i dziś podczas podjazdu pod Gliczarów już na dobre zaczęło stukać. Teraz muszę ustalić co to za suport i czy rozbieralny czy nadaję się do naprawy.  Nie ma jak kupić używany rower i cały czas w niego inwestować. Jak szybko ustalić jaki posiadam suport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suportu się nie naprawia. Chociaż w przypadku suportu do ht2 od accenta można kombinować i wymienić łożyska ale w przypadku zwykłych nie warto

 

Jak szybko ustalić jaki posiadam suport

Zdejmujesz korbę i go mierzysz musisz kupić taki z identyczną długością i mocowaniem(kwadrat, octalink lub pod korbę z zintegrowaną osią ht2).

 

Najlepiej zrób zdjęcie tego suportu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuję pośrednim wiertlem a potem większym. Tutaj wewnętrzna średnica to 14 mm. Chyba największe wiertło jakie mam to 10 mm. Jeśli 10 będzie za mało to dokupię wykretak. Sprawdziłem komplet w sklepie u mnie 10 zł. Potrzebuje jeszcze klucz octalink do odkręcenia korby i własnie nie wiem czy jeszcze coś muszę dokupić odnośnie wykręcenia suportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne Ci są narzędzia takie jak podał Marcin9 + pokrętła do kręcenia. Ściągacz korby jak ten z linku wymaga klucza płaskiego 15mm jak mnie pamięć nie myli, a klucz do suportu jak ten z linku wymaga chyba klucza 22mm, lub grzechotki 1/2". I to tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły ściągacz pod oś typu kwadrat ma wewnętrzny trzpień o zbyt małej średnicy i nie będzie miał oporu przy osi octalink. Ściągacz z linku jest uniwersalny, ma na końcu taki czarny kapturek, który zwiększa odpowiednio średnicę. Jest on zdejmowany, więc ściągacz nadaje się zarówno do suportów na kwadrat, jak i octalink i isis.

 

Możesz spróbować dorobić podkładkę, ale musiałaby być dość twarda, a średnica zewnętrzna musi być dobrze dobrana aby nie opierała się  wielowpust korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie trzeba się udać do sklepu i kupić za 29 zł. A mam pytanie odnośnie oznaczenia na korbie Shimano 175 FC 3301/3304. Rozumiem że dodatkowo muszę odczytać z tarcz jaki dokładnie potrzebuję suport http://www.birota.ru/manuals/shimano/allinone/1G60A_EN.PDF


Już wszystko wiem na blacie mam oznaczenie A52 czyli 118 mm  i rozumiem że szerokośc mufy to 74 mm czyli tak jak Marcin wcześniej wspomniał. teraz szukam coś co jest u mnie w sklepie a jeśli nie ma to pozostaje internet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według załączonej instrukcji do potrójnej korby potrzebujesz suportu z osią o długości 118mm. Potrzebujesz jeszcze wiedzieć jaką średnicę gwintu i szerokość ma mufa suportowa. Najprawdopodobniej będzie to gwint BSA 1,37"x24T i szerokość 68mm. Możesz to mniej więcej zmierzyć, ale najlepiej zdemontować i odczytać parametry ze starego suportu. 

 

I jeszcze jedna uwaga. Lewa miska na 99% będzie miała lewy gwint, więc uważaj przy odkręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...