Skocz do zawartości

[ rower] problem z wyborem do 1500


konop90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję szosy żeby jeździć dla siebie, bez żadnych startów ani nic takiego. Rozglądałem się i czytałem że w tej cenie to z nowych rowerów to najlepiej triban. Jednak rozglądam się być może za okazją i uda się kupić coś używanego. Lecz tu mam problem. Jestem dość niski 172cm wzrostu i mierzyłem się do jednej używki z rozkazem 57(zawyżone chłopak mówił ze to 55) i stojąc płasko lekko czułem ramę na klejnotach. W sklepie mierzyłem krossa vento 2 i tam już identyczna sytuacja była ale juz z rozmiarem 52.

Czy ktoś może jest mojego wzrostu i może się dowiedzieć na temat rozmiaru. Bo przy czymś takim lubi przez Internet mnie nie przekonuje za mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz w przybliżeniu określić jaka rama Ci odpowiada. Podane przez Ciebie rowery mają ramy od 51 do 57 cm, czyli różnice wprost kosmiczne. Z tak podanym zestawem nikt Ci nie pomoże, bo co z tego, ze rower będzie przyzwoity, jeśli kompletnie nie będzie do Ciebie dopasowany? Przy 172 cm wzrostu rama 56 czy 57 będzie na 100% dla Ciebie za duża. Poczytaj o dopasowaniu ramy. Na pewno nie możesz, tak jak piszesz - dzwonić klejnotami o górną rurę. Musisz mieć kilka centymetrów zapasu. Najlepiej gdybyś udał się do najbliższego sklepu rowerowego i spróbował się przymierzyć do różnych rozmiarówek, starając się choć w przybliżeniu wyczuć co Ci najlepiej odpowiada. Jest to szczególnie ważne, jeśli do tej pory na szosie nie jeździłeś. Jak będzie w przybliżeniu wiadomo jaki rozmiar jest OK, to wtedy można się zająć wyborem. Inaczej jest to strzelanie w ciemno.
A co do samego roweru - w tej cenie spokojnie powinieneś znaleźć używany sprzęt w dobrym stanie na przyzwoitym osprzęcie. Np. coś takiego:
http://allegro.pl/ridley-triton-alu-karbon-campagnolo-mirage-bdb-i5521886063.html (z tym, że to rama 56 cm)
Używkę najlepiej odbierać osobiście z kimś ogarniętym, żeby wyłapać stopień zużycia, zwłaszcza napędu. Jak kupujesz przez neta od firmy to pamiętaj że masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady i pojeździłem po sklepach i przymierzałem co się dało. To teraz zdaję raport. Mierzyłem się do ramy 50 cm  i tam miałem kilka centymetrów luzu od krocza ale wydawała mi się rama za krótka w sensie od siodełka do sterów. Rama 52 w przypadku meridy i krossa była dobra pomimo, że równo z klejnotami (ale na płaskich butach). Mierzyłem się też do roweru, o którym wspominałem wcześniej i jego dokładne wymiary to :Dlugosc pozioma od osi rury sterowej do osi sztycy 560mm, dlugosc rury gornej (ktora jak wiadomo nie jest pozioma) 550mm, dlugosc od suportu do rury poziomej 500, a do konca to 570mm. I tutaj czułem się bardzo podobnie jak w przypadku 52. 

 

Zastanawiam się nad tym o ile jest warta uwagi (oczywiście jeśli chodzi o rowery z mojego województwa):
http://allegro.pl/giant-defy-2014-super-stan-i5541089268.html

 

Czy może ktoś powiedzieć coś na temat ryzyka kupna przez internet? Jakoś, może zabrzmi to dziwnie ale się boję, że okaże się to babolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant wygląda na zadbanego, napęd nie jest zużyty, normalne, niewielkie ślady użytkowania. Pytanie do ilu dojdzie cena. Osprzęt Sory, to dość przeciętne rozwiązanie i moim zdaniem 1500 zł to maks za ten rower. A nawet 1300, bo za 2199 masz nówkę z Decathlonu na Sorze z dożywotnią gwarancją na ramę. Ale na początek do jazdy powinien wystarczyć.
Co do kupna przez Internet - to jest zawsze ryzyko. Ja dwukrotnie kupowałem rower drogą internetową i dwukrotnie byłem bardzo zadowolony. Parę rad - koniecznie pytać o dokładne i aktualne [!] zdjęcia roweru. Nie sprzed roku. Jeśli jest opcja obejrzenia osobiście - to super. Jeśli nie, to trzymać się paru zasad. Najlepiej kupować od firmy, nie od użytkownika prywatnego - bo wtedy chroni Cię prawo i możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny, a sprzedający musi oddać Ci całość kwoty łącznie z przesyłką. Tylko wysyłka z powrotem jest na Twój koszt. Jeśli kupujesz od osoby prywatnej - najlepiej się dogadać przed zakupem, że będziesz mógł zwrócić jeśli Ci np. rozmiar nie przypasuje.
Coś czym jeszcze możesz się zainteresować:
http://allegro.pl/rower-szosowy-amulet-ultegra-2x10-i5543878910.html - 52 cm, podobno zeszłoroczny, Ultegra, poprosiłbym o lepsze zdjęcia napędu.
http://allegro.pl/cannondale-silkroad-1000-ultegra-52cm-wroclaw-i5533388497.html - 52 cm, Ultegra, model trochę starszy, ale wygląda całkiem jaro.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cannondale jakoś wizualnie mi nie odpowiada (pomimo, że nie ma za dużego wyboru będę wybredny) a na amuleta czekam na zdjęcia i możliwość negocjacji ceny. Znalazłem jeszcze taka meridę:

http://allegro.pl/merida-shimano-tiagra-sora-stan-bdb-9-8-kg-i5513485298.html

Wydaje mi się trochę tania ale na zdjęciach wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam możliwość kupienia szosy całość na 105 tylko korba sram, koła dt-swiss. W tym sezonie i następnym nie wymaga wkładu finansowego z tego co widziałem na zdjęciach. Co do rozmiaru dostałem takie wymiary ramy:

Dlugosc pozioma od osi rury sterowej do osi sztycy 560mm, dlugosc rury gornej (ktora jak wiadomo nie jest pozioma) 550mm, dlugosc od suportu do rury poziomej 500, a do konca to 570mm.

Zastanawiam się czy pi pierwsze będzie dobra do wzrostu (przekrok 78) i druga rzecz cena 1900 do negocjacji jest warte czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...