Skocz do zawartości

Góry izerskie (Świeradów) 27.07-02-08


jobba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Oczywiście, że jest tutaj dużo fajnych miejsc, single powiem szczerze już mi się nudzą i wolę raczej zwykłe górskie szlaki - szczególnie w weekendy, gdy na singlach jest mnóstwo ludzi. Jednak oczywiście to pozycja obowiązkowa i trzeba je przejechać :-) 

 

Najlepsze single to wg mnie:

- polskie: czerwony Zajęcznik (w dół) i czarny - Nad Czerniawą

- czeskie: czarny Hejnicki Hreben - największe flow, zjazd do Hubertki i pozostałe też się fajnie jedzie, ale nie aż tak jak dla mnie ;]

 

Co warto zobaczyć w okolicy:

1) wjechać na Stóg - tam gdzie jest gondola. Stamtąd na Przełęcz Łącznik i super szlakiem po kamolach pod górę na Smrk - da radę całe wyjechać i fajnie potrenować technikę i mieć dużo radości. Tam na szczycie jest wieża widokowa i można wrócić tą samą drogą w dół - wtedy będzie to fajny zjazd po kamolach ;-)

 

2) Przejechać się po Polanie Izerskiej - Chatka Górzystów, Orle, Jakuszyce - fajnie, lekko, klimatycznie

- można też zjechać w połowie drogi w prawo do przejścia granicznego na rzece Izerze - świetnie to wygląda

 

3) KONIECZNIE pojechać na kopalnię Stanisław - najlepszy punkt widokowy na Karkonosze i okolice. Wcześniej można pojechać przez Sine Skałki i obok jest Wysoka Kopa (najwyższy szczyt tych gór) i stamtąd kawałek dalej właśnie kopalnia, a dalej prosto na Wysoki Kamień. Z niego jest świetny dłuuugi zjazd żółtym szlakiem przez Zakręt Śmierci aż do Górzyńca. 7km ciekawego zjazdu, głównie singlem!

 

4) Warto odwiedzić też np. Harrachov - zobaczyć skocznie, wodospad Mumlavy - szutrowy szlak ze stacji turystycznej Orle

 

Jak będę w domu, a raczej na pewno będę, to któregoś dnia możemy się zgadać i pojeździć :)

 

Mój filmik z wczoraj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...