Skocz do zawartości

[Renowacja] Demontaż roweru - problem z odkręceniem x3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Odrazu przyznam się że jestem nowy na forum i amatorem w temacie rowerowym.
Z racji wolnego czasu postanowiłem odświerzyć rower (YUKON GTI) który został zakupiony dobre kilka lat temu.
Plan zakładał rozebranie roweru, wyczyszczenie go i dostarczenie jego elementów do lakierowania, ewentualnie wymiana niektórych części.
Zanim zacząłem go rozbierać mój rower wyglądał tak: (grafika z internetu)
5ZgaIeT.jpg

Podczas demontażu napotkałem problem z odkręceniem trzech elementów.

 

1. Korba.
Zakupiłem ściągacz ale w żaden z możliwych sposobów jakie opanowałem nie jestem w stanie ściągnąć korby.
ub2LLxD.jpg
Po zdjęciu nakrętki wnętrze wygląda tak:

CMfg6Po.jpg


2. Przedni widelec:
Widok całości wygląda tak:

crYaZ5d.jpg
Od góry mamy poszerzoną rurkę
Od dołu jest ona jakby przyspawana(?)
EF2ZgIF.jpg

3. Łączenie obu częsci ramy - chciałem ją rozebrać by zawieźć do malowania.
fDDRhqj.jpg


Na 100% popełniłem większe lub mniejsze błędy podczas demontażu, liczę jednak na wyrozumiałość i na waszą pomoc w rozwiązaniu tych problemów. :)

Edytowane przez WhyIsThisKeepHappening
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ów rower to typowy makrokesz, dziwne rozwiąznia konstrukcyjne plus najniższa jakość wykonania... nie mam dobrych wieści - nie bez powodu serwisy rowerowe nie przyjmują takich wynalazków do naprawy. Jest to po prostu rower niemal nienaprawialny, którego głównym zadaniem jest się sprzedać, a nie jeździć długo i bezawaryjnie. Odnawianie i malowanie nie ma w tym przypadku sensu, przekroczy to kilkukrotnie wartość roweru a sama rozbiórka może wprowadzić mechanika w stan zwątpienia w sens życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam masz zainstalowac sciagacz jak tam gwintu nie ma, moze trzeba uderzyc mlotkiem przez jakies drewno co by ramie odpadlo:).

 

 

 

Łączenie obu częsci ramy - chciałem ją rozebrać by zawieźć do malowania

To chyba jest wcisniete na maxa, a to nie jest tak ze ten element co wskazujesz to jest punkt obrotu :woot:  a jak zdejmiesz korbe to druga czesc roweru rozdzielisz?, tak wychodzi ze zdjecia;/.Wynalazek straszny:).

Do amortyzatora nie podchodze ;/

Edytowane przez swimfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...