Skocz do zawartości

[Tektro IO] Ściągacz nie ściąga linki.


Mateusz512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem roweru Grand Drifter. Od jakiegoś czasu zaczynają mnie denerwować hamulce Tektro IO (zaciski przy ramie Shimano), mianowicie chodzi o to że gdy zahamuję przednim hamulcem lekko to normalnie trochę ostro hamuje (tak jak powinien). Lecz gdy zahamuję tylnym to już czuć trzeszczenie linki na hamulcu przy ramie i gdy puszczę uchwyt od hamulca tylnego jest luźny, dopiero gdy zejdę z roweru i ściągnę (to coś http://i.imgur.com/rXf7by5.jpg ) to wtedy jest naprężony hamulec, lecz gdy znów zahamuję to to samo się dzieje, naprawdę proszę o pomoc bo już kolejne wakacje się z tym morduję. Wymieniałem tylną tarczę w tamtym roku i dziś klocki, przejechałem się na ulicę po założeniu i przy 50km/h przyhamowałem tylnym i po dojechaniu widać było że tarcza jest gorąca więc prawdopodobnie się dorarły ale nic się nie zmieniło, próbowałem także opalać i wycierać papierem ściernym - to także nic nie dało, zmieniałem sprężynki tam pod tym wajhadłem i tak z przodu jest o wiele lepiej niż z tyłu.

Edytowane przez Mateusz512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie linka nie chodzi gładko, jak zaciągam hamulec to czuje że się obciera i ciężko chodzi - to może być spowodowane zagięciami przewodu z klamki do zacisku? Rozbierałem już wielokrotnie zacisk (ten co na zdjęciu) i jest tam smar oraz sprężyna bez uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawione, wystarczyło nasmarować linkę wraz z wnętrzem pancerza i poregulować pancerz, tak aby linka mogła swobodnie się zaciskać - nasmarowałem samą linkę na razie, jutro dam smaru do pancerza bo słychać jak się obciera linka o pancerz przy zaciśnięciu klamki. Przy okazji podczas testów hamulców dotarły się nowe klocki :) teraz jest elegancko ale męczyłem się z tym 7h :D

 

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc, będę polecał to forum ;)

 

 

Edytowane przez Mateusz512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...