Skocz do zawartości

[spd] - za szeroki rower.


Bluepower

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam "nietypowy" problem a konkretnie. Mam małą wnękę między szafą a ścianą na której zamontuję wieszak rowerowy (w innym temacie) i wszystko jest fajno itd. ale, no właśnie pojawiło się ale a konkretnie rower wraz z pedałami jest o 3 cm za szeroki :) . Nie mam jak przesunąć szafy (jest już na max-a) a tym bardziej ściany (żel beton, ściana nośna). Za każdym razem gdy będę chciał powiesić rower nie chce mi się odkręcać 1 pedała aby rower się tam zmieścił bo ciągłe odkręcanie i wkręcanie może wyrobić sprzęt i będzie pupa blada. Myślałem aby demontować (odkręcać) cały ten kawałek do którego jest przymocowany pedał (przepraszam ale nie wiem jak się to zwie) ale też jest tak spasowane iż nie wchodzi to w grę (odkręcanie a potem skręcanie).

Może KTOŚ coś sensownego może poradzić, może jest jakaś możliwość (inne pedały spd) które np. można łatwo demontować i nie bać się o wyrobienie gwintu lub może ta metalowa część na której zamontowany jest pedał istnieje taka łatwo odczepiana/demontowana. Za wszelkie propozycje będę wdzięczny... tylko proszę bez takich jak to koledzy doradzają "a weź piłką i zrób na taśmę" (w formie żartu). Muszę jakoś te 3 cm zyskać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre pytanie- skoro pedały są problemem, to co zrobiłeś z kierownicą? :D

 

 

Ad rem. może dałoby się coś ugrać korbą, dobierając taką o mniejszej szerokości. Plus, mniejsza szerokość suportu, jeśli masz kwadrat/octalink. Tyle że potencjalnie to rozwiązanie może stworzyć więcej problemów, niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownice mogę obrócić. Jest na takim dziwnym mocowaniu które pozwala zrobić pstryk (sorry za brak fachowego słownictwa) i można ją obrócić np. do pionu. No nic... pozostaje sposób z tymi pedałami pod skosem.

Dzięki za informacje. Trzeba innego miejsca na mocowanie poszukać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...