Skocz do zawartości

[wyprawa] Wyjazd na mazury - szczegóły


KANTAR

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na szczegóły. :)

 

1. Data wyjazdu.

Najchętniej wyruszyłbym gdzieś pomiędzy 5-10 lipca.  Najchętniej nie oznacza, że tylko wtedy także, można po negocjować. :)

Sam wyjazd powinien zająć około 5-6 dni.

 

2 Trasa

kaSE0iK.jpg

 

 

Tu wszystko zależy od uczestników, myślę, że będziemy przejeżdżali gdzieś 80-100km dziennie? Dni w lipcu są bardzo długie  nigdzie nie będziemy się śpieszyć, także średnia prędkość przelotowa będzie mieściła się pomiędzy 15-18km/h, Zależnie od poziomu uczestników. 

 

Obecna trasa ma długość +/- 420km. Spokojnie można ją wydłużyć (powiedzmy, że maks o  100km) i zobaczyć  kolejne miejscowości (np. przejeżdżając przez Olsztyn wychodzi 530km).

Trasa typowo turystyczna Mikołajki, Mrągowo, Kętrzyn, Węgorzewo, Giżycko. Można też rozszerzyć ją o inne ciekawe miejsca, to jeszcze będzie do ustalenia.

Oczywiście odwiedzimy, np. Wilczy Szaniec czy Fort w Giżycku, porty itd.

 

Postaramy się w miarę możliwości unikać dróg krajowych i poruszać się bardziej interesującymi trasami.

 

Obecnie jako punkt startowy ustaliliśmy Ostrołękę, ale oczywiście można to dostosować do kolejnych osób.

 

3. Nocleg

Ogólnie na polach namiotowych, można też na dziko, ale sam wolę jednak mieć spokój i wygodę na polu namiotowym. Jeśli będzie potrzeba (np bardzo słaba pogoda) nie widzę też problemu, aby jedną noc spędzić w jakimś pensjonacie. W Węgorzewie nocleg na podwórku mojej rodziny. 

 

4. Pieniądze

Oczywiście trzeba wziąć ze sobą 150zł na noclegi (tyle nas to nie wyniesie, ale lepiej więcej na zapas). Też jakieś pieniądze na opłaty wejściowe na teren, np. zamków czy inne atrakcje. Chociaż nie wiem jak, z tym będzie bo nie uśmiecha mi się zostawianie roweru wraz z sakwami i osprzętem. ;) Pieniądze na jedzenie to już niech każdy sobie ustali ile potrzebuje, zakładam, że z raz wpadniemy do jakieś knajpki coś zjeść czy wypić piwo pod koniec dnia.

 

5. Sprzęt i wyposażenie

Chętnym wyślę listę sprzętu jaki dobrze jest ze sobą zabrać, tutaj też rozdzielimy to pomiędzy różne osoby, żeby się nie dublować i nie brać, np. 12 dętek. :)

 

6. Wiek

Obecnie jest nas trzech w wieku 20-23 lata. Oczywiście może z nami jechać każdy niezależnie od wieku (no chyba, że ma się mniej niż 16 lat. ;) )

 

Ogólnie polecam taki wyjazd bez znaczenia czy to będzie pierwszy czy któryś już z kolei. W końcu to nie żadne Beskidy czy Bieszczady. Będzie sporo czasu na zwiedzanie, czy leżenie na plaży, po prostu przyjemna wycieczka. :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pozdrawiam. :) Trasa jeszcze nie taka ambitna. 

 

UWAGA co do daty!

Póki co optymalna data wyjazdu to 15-20 lipca (taka, żeby innym pasowało nie tylko mi).

Oczywiście, cały czas będziemy starać się dostosować datę wyjazdu do wszystkich. Także nawet jeśli komuś ta data nie pasuje, to niech pisze, jakoś się dogadamy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przjechalbym sie, ale nie jestem w stanie przewidziec czy bedzie to mozliwe. Zalezy od ostatecznej daty i tego co tam z robota sie pouklada, a to jest u mnie nieprzewidywalne. Ale bede sledzil watek i jesli tylko sie uda, to chetnie popedaluje z Wami po Mazurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...