Skocz do zawartości

[Tektro Auriga Comp] piszczenie tarcz


thcq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoimi hamulacmi Tektro Auriga Comp - czym może być spowodowane to, że CZASAMI przy hamowaniu piszczą tarcze? Tak z przodu jak z tyłu. Rower kupilem jako używany i szczerze mówiąc pierwszy raz mam do czynienia z hydrauliczymi hamulcami. Piszczenie zdarza sie co n hamowań, zwykle na samym dohamowaniu, nie ma na nie wpływu aktualne ustawienie tarczy względem zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna podobno nie najlepsza ale można spróbować. Weź najlepiej białą szmatkę i przejedź po tarczach, jak będzie smar/olej/brud to przeczyść. Zdejmij koło. Wyciąg zawleczkę,później klocki. Jak będą "czarne" to przetłuszczone( sam ocenisz czy są zużyte) najlepiej wrzuć zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem żeby udało się wsadzić koło idealnie tak jak było trzeba mieć trochę wprawy. Sam też po wyjęciu koła musiałem zacisk ustawić od nowa mimo że za każdym razem koło dopchnięte niby do końca to było ciut inaczej. Bez problemu ustawisz to sam , także luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował :D A jeszcze takie pytanie, bo zapomniałem - przednia tarcza mimo sporadycznego piszczenia hamuje bardzo dobrze, natomiast tylny hamulec ma też wyraźnie mniejszą siłę - na co zwrócic uwage, jak już będe go rozbierał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym z tym nic nie robiła, piszczenie hydraulików, to często i nie groźna niedogodność hydraulików, gdyby klocki/tarcze były zatłuszczone osłabła by także siła hamowania, jak z nią jest w porządku, to reszte bym zostawiła

 

 

edit: jeśli z tyłu jest gorzej, to należałoby najpierw odtłuścić tarcze i w zależności od tego jakie tam masz klocki (jeśli oryginalne, to wymienić je na nowe) lub odtłuścić - o wszystkim jest na necie lub jeśli jest to związane z samym hamulcem wymienić płyn ;)

Edytowane przez iza121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest uzywany rower, wiec czyszczenie wydaje mi sie uzasadnione ;)

 

Mniej ustawianie zaciskow po wyjeciu kola :)

 

 

 

natomiast tylny hamulec ma też wyraźnie mniejszą siłę - na co zwrócic uwage, jak już będe go rozbierał?
 

 

W sensie, ze nie zblokujesz kola, czy skok klamki jest wiekszy?

Edytowane przez B_art
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest uzywany rower, wiec czyszczenie wydaje mi sie uzasadnione ;)

 

Mniej ustawianie zaciskow po wyjeciu kola :)

 

 

 

 

 

W sensie, ze nie zblokujesz kola, czy skok klamki jest wiekszy?

 

 

Nie zblokuję kola, a i klamka wbija sie bardziej miękko, jakby w gąbkę.

 

@topic

 

zacznę od czyszczenia, jak nie pomoże to nowe klocki i wymiana płynu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zrobię odkop. Mam podobny problem, co w pierwszym wątku. Rower praktycznie nówka. Przejechane góra 300-400 km. Piszczenie pojawiło się około 100km temu po heblowaniu na kilku km zjeździe. Standardowe problemy typu brud i wycieki można wykluczyć. Odnoszę wrażenie, że hamulce nie straciły wyraźnie na skuteczności. Czuć delikatne wibracje. Dźwięk pojawia się podczas mocniejszego hamowania. Piszczy zarówno przednia jak i tylna oś. Klocki fabryczne, tarcze Tektro model nieznany. Rower Rockrider 520.

 

Próbować z tym walczyć, czy odpuścić. Wymiana tarcz i klocków jakoś mi się nie widzi.

Edytowane przez mklos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...