Skocz do zawartości

[opona]28" teren -piasek/błoto/śnieg


adam00

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda preferuję ostatnio asfalt; ale na okoliczność ewentualności wyjazdu w teren chciałbym też zakupić do tego przeznaczone opony.

 

 

"Fabrycznie" miałem opony CST 38C "szosowo-terenowe" ale raz, że się już znacznie starły (1,5k km w zeszłym roku zrobiło swoje) , a dwa, że nigdy nie spełniały swojego zadania (np często uślizgiwało mi się tylne koło).

Prosiłbym o polecenie czegoś co da radę choćby w średnich warunkach.

Dobrze, by nie były zbyt szerokie tak bym mógł je w przyszłości wykorzystywać przy ew. zmianie roweru / obręczy.

 

Jeśli to będzie coś z wyższej półki cenowej to czy możliwe będzie założenie tylko 1 opony - na przednie/tylne? koło a na drugie tej lepszej (przedniej) CST?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum trafiłem na m.in.

Continental Cyclocross Speed

Michelin Transworld Sprint

Schwalbe Smart Sam

 

z tego co widze wszystko jest w cenie ok 60zl/sztuke takze poki co wzialbym tylko 1sztuke na tyl (na przod zalozylbym stara CST)

 

Ktora z tych opon najlepiej bedzie spelniac moje kryteria (przede wszystkim minimalizacja ryzyka poslizgu na takim podlozu jak przejazdy kolejowe: plyty betonowe, grys, bloto na jakiejs lesnej sciezce, w zimie snieg, bo mam nadzieje ze z takimi "wyzwaniami" jak luzny piasek wszystkie sobie radza? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...