Skocz do zawartości

[mtb-do-5000zl] 170cm czyli dobor ramy i geometrii Unibike, Giant xtc,Scot scale lub inne?


andrzejekr

Rekomendowane odpowiedzi

Hamulce które powinny zadowolić syna to shimano BR-M615 ew można zainwestować w BR-M675, ale to już żylety :D, które się sprawdzają w nawet bardziej agresywnej jeździe.. ;)

Chodzi pewnie o to, że jeśli wymienisz hamulce, to gwarancja którą dostałeś na rower już tych nowych nie będzie obejmowała tylko osobna na samą część.. Ale tak, czy inaczej dożywotnia gwarancja na ramę nadal obowiązuje(np. Giant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon się zaczyna w sumie, a ja też jak chciałem kupić Cube to nie kupie i wezmę co innego, naprawdę z tymi rozmiarami M jak ktoś potrzebuje to jest porażka, 2 lata temu też to przerabiałem... no ale brak Cube wyszedł w moim przypadku trochę na lepiej, no może nie koniecznie dla portfela.

 

A co do GW, to nie jest to czasem 5 lat w przypadku Giant'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek modyfikacja roweru skutkuje utrata gwarancji.Informacje ze stron producentow oraz ze zrodla, czyli importera, dystrybutora, sprzedawcow (niektorych).Zaprzyjazniony sklep rzeczywiscie moze te hamulce wymienic i serwis przymknie oko, ale to dzialanie nieformalne.Zreszta kazdy pretekst sluzy temu, by czy to gwarancji nie honorowac, czy nie zaplacic np. naleznego odszkodowania.Se la vi.

 

W przypadku Gianta jest masa ludzi wymieniająca podzespoły czy modyfikacje skoku amora, dokładająca części i nikt przez to nie traci uprawnień gwarancyjnych. Jeśli coś stanie się z piastami, amorem to normalnie się reklamuje. Rama to w ogóle odrębny temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze w sobote uda mi sie coś kupic, bo poczatek czerwca, a tu juz w sklepach nie ma rowerow?Przynajmniej niektorych wybranych  modeli i rozmiarow.W kazdym badz razie celuje w Giant xtc lub Talon 27.5 ltd rc lub 0 oraz Scott Scale 760 lub 750.Scott scale 760 to naped 3x10 i amor RS  xc30 Solo Air, zas scale 750 to cena 1600 zl wieksza i naped 2x10 i amor Fox Float evolution cdt  air,W Giant zas talon ltd 0 to naped 3x10 i amor RS REBA RL SOLO AIR, w modelu wyzszym za 5300- czyli Talon 27.5 ltd rc naped 2x10 oraz amor FOX float evo air oraz lepsze hamulce ..deore..Giant XTC to takze naped 2x10 z amorem RS RECON gold air za kwote 5300zl.

.Pytanie 1: Scott Scale, czy ten RS xc solo air jest tak slaby,nietrwaly itp. ze warto doplacic do FOXa, albo czy ten FOX jest na tyle lepszy,  trwalszy itp.ze warto go brac?Giant to chyba niezla Reba, lepszy[?] FOX i jakiś RS recon gold.

Pytanie 2-Naped : 2x10  osobiscie bym wolał, chyba rzadziej spada łancuch, jesli sie nie mylę,.?Inne zalety?

Jakies sugestie, opinie mile widziane, mam nadzieje zamknac watek pojutrze, bo pojedziemy juz po zakup.

Po uwzglednieniu rabatow itp., to powyzsze rowery powinny kosztowac w widelkach 4-5 tys., w zaleznosci od opcji i po uwzglednieniu Waszych sugestii i opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 2-Naped : 2x10  osobiscie bym wolał, chyba rzadziej spada łancuch, jesli sie nie mylę,.?Inne zalety?

Brak związku.

Zalety: większa prostota, nie motasz tyle lewą manetką. Oczywiście o ile wiesz czego chcesz i dobierzesz sobie właściwie przełożenia, jak ktoś chce i bardzo miękko w terenie i dokręcać mocno na asfalcie to trójblat jest bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower kupiony.Przed sklepem byl placyk, gdzie miła obsluga zaoferowala mozliwosc przejażdżki i tak najpierw syn usiadl na Scota Scale 760 w rozmiarze M i zdziwil sie na poczatku, ze tak musi sie pochylac.Potem przesiadl sie na giant talon  tez w M-ce i tu po chwili powiedzial, ze zdecydowanie woli scotta, zwrotniejszy, lepiej sie czuje.Potem jeszcze troche pokrecil sie na scocie i zakupilismy wspomniana wersje 760.Hamulce br 447 pozostaly, nie mieli w sklepie wyzszych modeli, trzeb by sciagac, czekac a tu mlody niecierpliwy.Dokupilismy jeszxcze okularki, kask, pedaly i buty SPD{to na potem], bo chlopak wracal do domu rowerem i wolalem, zeby nie uczyl sie jazdy w spd na miescie)))Probna jazda zadecydowala i dlatego chcialem, by syn mimo wszystko sam usiadl i sam zdecydowal, co mu lepiej pasuje.Dziekuje wszystkim za rady i uwagi, potrafily zwrocic mi uwage na pewne aspekty i niuanse i pomogly mi wybrac pare modeli z calego gąszcza.Acha jeszcze jedno, regulacja tlumienia w amorku, do lasu ustawic na wolniejsze czy szybsze tlumienie [żółwik czy zajaczek]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz zawór powietrzny i to jest główna regulacja amortyzatora. Ustawiasz amortyzator zwiększając lub zmniejszając ciśnienie(pompka do amortyzatorów), trzeba go napompować odpowiednio do masy osoby jeżdżącej(zgodnie z instrukcją), przetestować jak pracuje w praktyce i lekko dopompować lub spuścić powietrze.

 

W ustawieniu pomaga taki oring który jest na ladze, ale w XC Air go chyba nie ma oryginalnie.

(http://enduromag.com.au/site/wp-content/uploads/2014/08/P1100553.jpg)

Więc warto się wspomóc np opaska jednorazową, delikatnie ją zacisnąć na ladze, następnie przejechać się po lesie, trochę pomęczyć ten amortyzator i obserwować jak głęboko wskoczył, jak dochodzi do końca lub prawie do końca to lekko dopompować i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...