Skocz do zawartości

[Serwis] Giant defy i niezlokalizowane trzaski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od około miesiąca posiadam wersje Defy z numerkiem jeden z 2015r. Rower w porównaniu do jego poprzednika (triban 300) sprawia mi trochę checy smile.png Na pierwszym wyjeździe była gleba, konsekwencja czego trzeba było naprostować hak przerzutki. Potem doszły luźne szprychy z tylnego koła - oddałem do serwisu na centrowanie.

 

Od pewnego czasu męczy mnie trzeszczenie charakteryzujące się następująco:

- z początku to raczej cykanie, jeden cyk potem dwa, trzy cyki. Trwają ułamek sekundy. Gdy pojawia się po sobie więcej cyków to już bardziej przypomina trzask, dlatego opisałem to jako trzeszczenie smile.png

- trzeszczy tylko przy obrocie korby

- pojawia się po jakimś czasie pedałowania gdy odpowiednio mocno depnę - wymagana siła maleje wraz z przejechanym dystansem

-dzieje się to w tym samym miejscu obrotu korby- miedzy godziną trzecią a piątą patrząc od strony tarczy

- nie dzieje się gdy pedałuję tylko lewa nogą - siła musi iść w prawy pedał aby trzask nastąpił

- nie dzieje się gdy rozpędzony stanę na pedałach i będę je przepychał, wciskając jeden pedał a oporując drugim - tutaj siła musi być raczej przekazana do łańcucha

- trzeszczy w pozycji siedzącej i stojącej. 

 

1. Zacząłem od podmiany pedała. Używam pd-r540. Zastąpiłem go zwykłym platformowym pedałem - bez zmian. 

2. Podmieniłem tylne koło - skoro było do centry to pomyślałem że może nadal gdzieś w zaplocie są luzy - jak się okazało drugie pudło.

3. Odkręciłem ponownie hak przerzutki. Skoro był prostowany to mógł zostać źle dokręcony lub mógł tam się ostać jakiś syf. Wyczyściłem i przesmarowałem cienką warstwą jedynego samaru jaki mam. Teflonowy z decathlonu za 35zl tubka. Dokręciłem porządnie. To samo zrobiłem z gwintem przerzutki i z zapięciem mocującym koło. To też nie to.

4. Dokręciłem siodło, oczyściłem i przesmarowałem sztyce, naoliwiłem napęd. Jednak to na nic, bo nadal mi trzeszczy/cyka.

 

Proszę was o jakieś dalsze pomysły, sugestie. Nie obstawiam suportu bo wydaje się porządnie dokręcony, jest nowy no i przed ostatni wypisany przeze mnie objaw też temu zaprzecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...