Tom81 Napisano 21 Maja 2015 Napisano 21 Maja 2015 Witam, Jestem przed zmianą sprzętu z HT 26" Cuble LTD cc na ... i tu właśnie jest dylemat. Szukam jakiegoś Full'a na kołach 27,5 (mam 177cm wzrostu więc z opinii i sposobu jazdy 29" wydaje się za duże) do jazdy po górach tudzież singielkach w okolicy (Głuszyca, Smrk, Rychleby itp), budżet dość sztywny do 7,5tyś. Przeglądając dostępny sprzęt w tych kategoriach znalazłem dwóch faworytów: Dość popularny na forum Canyon Nerve 7.0 - Rozmiar M https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3572 W mojej ocenie: minus: nie można przetestować i sprzedaż wysyłkowa (długi okres oczekiwania) plus: kształt ramy oraz mniej znany Silverback Slider 1 2014 - Rama 18" http://www.silverbacklab.com/bike/mountain/2014-slider-1/ minus kształt ramy plus: dostępny od ręki, osprzęt Utknąłem na dobre, szukam obiektywnej opinii (rady) na założony temat, ewentualnie może jakaś alternatywa? Pozdrawiam
wiater Napisano 21 Maja 2015 Napisano 21 Maja 2015 Mi się udało przy dobrym rabacie (6800 zł) kupić http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/trance.27.5.2.ltd.2015/17688/76335/#specifications I jestem bardzo zadowolony póki co
MartinH Napisano 21 Maja 2015 Napisano 21 Maja 2015 Ja bym szukał czegoś z dwoma tarczami na korbie, a na pewno tarcza 42 w fullu, nawet ścieżkowym to nieporozumienie. Nie myslałeś bardziej nad czymś bardziej endurackim o skoku 150-160 mm ?
modrzew Napisano 21 Maja 2015 Napisano 21 Maja 2015 E tam, ostatnio taki jeden się wykłócał w dziale o napędzie że on jeździ enduro z jednym jedynym blatem 42T z przodu... Mały OT z akcentem humorystycznym.
beskid Napisano 21 Maja 2015 Napisano 21 Maja 2015 Sory ale 120mm na góry do naprawdę wielkiej frajdy z jazdy to lekkie nieporozumienie. Wiąże się to również z geo samej ramy. 3-blatowy napęd również. Canyon tak ale Spectral lub coś od Gianta ze 140mm. Ewentualnie; http://allegro.pl/romet-tool-27-5-1-0-2015-i5371756487.html?source=mlt
Tom81 Napisano 22 Maja 2015 Autor Napisano 22 Maja 2015 Dzięki za podpowiedzi. Po kontakcie ze sprzedawcą od Gianta (dzięki za profesionalną i miłą obsługę) i odpowiednim rabacie, jak napisał kolega wyżej, skuszę się w stronę Trance 27.5 2 LTD. +140mm na widelcu musi być! żeby był Fun Zobaczymy jak się sprawdzi w terenie Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku!
beskid Napisano 22 Maja 2015 Napisano 22 Maja 2015 Bardzo dobry wybór tym bardziej, że zawsze jeszcze możesz w tym Fox'e podnieść sobie skok. I jeszcze spróbuj się dogadać w sprawie regulowanej sztycy.
MarcinGoluch Napisano 22 Maja 2015 Napisano 22 Maja 2015 Nawet się nie musiał dogadywać tylko sam zaproponowałem i zapakowaliśmy ją na pokład. Szybka decyzja i Tom81 od wczoraj lata na Giant Trance 27.5 2 LTD L przy 177cm wzrostu . No cóż nie zbadane są wymiary ludzkie ale przy długości tułowia z głową siedział nad przednim kołem. I tu pozdrawiam wszystkich kupujących Canyony przez przymiarki!
Tom81 Napisano 22 Maja 2015 Autor Napisano 22 Maja 2015 To prawda, byłem pewny że przy moim wzroście M-ka będzie idealna, ale tak nie było. Dobrze że L-kę udało się sprowadzić na czas i klient wyszedł zadowolony Chociaż chłopaki zostali po godzinach żeby złożyć sprzęt do końca za to dzięki
skwarek2 Napisano 25 Maja 2015 Napisano 25 Maja 2015 I tu pozdrawiam wszystkich kupujących Canyony przez przymiarki! A od czego jest Test Tour? Trance jest 2kg cięższy od Canyona, ma gorsze zawieszenie tzn klasę foxa i napęd, oraz heble klasę niższe. cena w detalu podobna. Kolega może nie miał 8tyś i ok. Ale przy wydatku takiej kasy to nie problem pojechać na dzień w Polskę i objechać Canyona.
Mod Team durnykot Napisano 25 Maja 2015 Mod Team Napisano 25 Maja 2015 ma gorsze zawieszenie tzn klasę foxa i napęd, oraz heble klasę niższe. W którym miejscu? W obu przypadkach ( Trance 2 i Kanjon AL.7)- przód to F32 CTD Evo,tył Float EVO, Hamulce- Deore, a różnica w napędzie raczej nie będzie tak odczuwalna.
MarcinGoluch Napisano 25 Maja 2015 Napisano 25 Maja 2015 Tył fakt jest Evo a Spectral Performance. Przód taki sam. Ceny katalogowej nie porównuj bo nikt albo prawie nikt nie sprzedał roweru w tej cenie bez rabatu.Tom81 zapłacił sporo poniżej ceny Canyona. Dożywotnia gwara na ramę, dystrybutor na miejscu. Kasa to jedno a czas na jeżdżenie po kraju i szukanie Canyona to drugie. A poza tym dostępność Canyona za ponad miesiąc, a Trance dostał od ręki i na sklepie mógł się przymierzyć do rozmiarów od M do XL.
sivydym Napisano 25 Maja 2015 Napisano 25 Maja 2015 Trance jest 2kg cięższy od Canyona, ma gorsze zawieszenie tzn klasę foxa i napęd, oraz heble klasę niższe. cena w detalu podobna. Trance to jedna z najlżejszych ram to "turystyki" zatem te 2 kg - jeśli w praktyce tyle będzie oczywiście - to moga być opony, rurki itd. Jedak twierdzenie że zawias w Trance jest gorszy bo jest klasy foxa to chyba żart. Zawias to kinematyka a nie damper, który to w Nervie ma nastawy na min i nawet na niby "blokadzie" C buja jak szalony. Ostatnia rzecz to geo - Nerve w emce jest naprawdę mały zaś kalkulator Canyona nawet przy 181 usiłuje wmówić że to właśnie emka jest idealna... Natomiast elka ma już główkę 145 mm i siedzi się jak na taborecie.
MarcinGoluch Napisano 25 Maja 2015 Napisano 25 Maja 2015 I zastanawia mnie Skarku skąd masz 2kg różnicy? Jaki model właściwie porównujesz?
skwarek2 Napisano 26 Maja 2015 Napisano 26 Maja 2015 Ja patrzę na Canyona 8.0 waga 12,3, Giant 13,96, ok 1,7 różnicy. I nie napisałem nigdzie słowa krytyki nt Gianta, eazyyy. Dla mnie porównanie jest równorzędne w cenach detalicznych. A jakie kto ma znajomości i umiejętności negocjacyjne to jego sprawa. 7.0 i ten Giant to inna półka cenowa. Ja nie mam problemu by pojechać do Płocka czy Sopotu na testy. A kalkulator hmm jest jaki jest i duzo z nim kontrowersji. Powtarzam nie krytykuje Gianta i niech kolega ujeżdża go z radością. To Pan MarcinGoluch wybrał się na wycieczkę słowną do "do tych co kupują Canyony bez przymiarki"...
MarcinGoluch Napisano 26 Maja 2015 Napisano 26 Maja 2015 Skwarku zapytam jeszcze raz. Jakie rozmiary ram porównujesz? Jak chcesz mogę dać Ci foto dowolnego rozmiaru z wagi jeżeli chodzi o Trance. Z wag które pamiętam to Trance 2 LTD M ma 13,18kg i to jest REALNA waga. To nie o to chodzi, że Ty nie atakujesz Gianta (Ale wad nie omieszkałeś wytknąć). Ale ja atakuje kupowanie bikea bez przymiarki! I DO TEGO SIĘ PRZYZNAJE!
magura2004 Napisano 26 Maja 2015 Napisano 26 Maja 2015 Coraz więcej osób ma Canyony więc z przymiarką nie jest tak żle
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.