Skocz do zawartości

[pedały] PD-MT50 / inne do turystycznej jazdy


ManBearPig

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wybieram swoje 1 pedały SPD, poszukuje takich z alternatywą i możliwością jazdy również w zwykłych butach/bez zapięcia (choćby w zimę w zimowych butach). Czytałem opinie, że te jednostronne spd nie są zbyt polecane, czy któreś z tych dwustronnych modeli będą odpowiednie dla moich potrzeb? (czyli, że nie tylko po bułki w zwykłych butach, ale i komfortowo na zwykły wypad :P)

 

W opisie aukcji tych PD-MT50  (http://allegro.pl/shimano-pedaly-spd-pd-mt50-click-r-bloki-2015-cr-i4976706243.html) jest zawarte, że "Umożliwiają jazdę zarówno w obuwiu standardowym jak i w tradycyjnych butach codziennego użytku". Jak to wygląda w praktyce, faktycznie nie będzie dyskomfortu z taką jazdą? Zapięcia wyglądają na dosyć wypukłe na obrazkach, nie będą uwierać w zwykłych butach?

 

 

A jeśli nie dwustronne to z jednostronnych zastanawiam się nad PD-T420 lub PD-A530. Co myślicie? Czy któreś z nich będą mniej wkurzające podczas jazdy i w poszukiwaniu odpowiedniej strony przy ruszaniu? ;) Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy pytanie jeszcze aktualne... Sam jeżdżę na MT-50 z wielokierunkowymi blokami - podobnie jak u kolegi jest to mój start z SPD. Przy trekkingowych butach nie ma żadnego problemu: zarówno z jazdą, jak i z wypinaniem nogi. Ustawiłem pedały niemal na max siłę wypięcia - inaczej buty ledwie się trzymają. Rzeczywiście dowolny ruch nogą w bok - a już zwłaszcza z podniesieniem pięty - powoduje wypięcie buta. Nie ma więc praktycznie szansy byś "został w blokach". mi wystarczyły trzy kółka na podwórku i już wiedziałem co i jak.  Jazda w zwykłych butach jest jak najbardziej możliwa i dość wygodna - choć nie ma porównania z jakimikolwiek klasycznymi pedałami bez SPD. Dużą zaletą są dwustronne zatrzaski : nie ma nerwowego okręcania pedałów na postoju. Jeśli ktos potrzebuje uniwersalnego rozwiązania miasto + lekki teren i chce jeżdzić w "cywilnych" butach - warto rozważyć te pedały. Minusem będzie to, że jeśli chcesz zastosować jakies bardziej wyczynowe buty, to będzie kłopot ( albo czeka cię "modyfikacja" podeszwy chałupniczymi metodami). Niestety - platforma wyklucza stosowanie wysokiego bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...