Skocz do zawartości

[Amortyzator] Przedni do Kross'a Level A4 z blokadą


sognipl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, przy okazji mojego pierwszego posta, będącego prośbą o pomoc w wyborze;

posiadam rower kross level a4 (specyfikacja jak tutaj - http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=645 ).

 

Mój problem polega na awarii blokady amortyzatora. Jeżdżę dużo po asfalcie, co w przypadku braku blokady powoduje duże straty energii, szczególnie przy podjazdach. W serwisie powiedziano mi, iż nic nie są w stanie z tym fantem zrobić, w grę wchodzi jedynie wymiana na nowy egzemplarz (pomijam kwestię czy rzeczywiście tak jest, jestem laikiem technicznym).

 

W tym miejscu pojawia się moje pytanie: jaki amortyzator będzie odpowiedni do mojego krążownika ? Na skoku mi raczej nie zależy, najważniejsza jest solidna blokada. No i oby ceny nie była zabójcza.

 

 

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.

 

 

Edit: prosiłbym Moderatora o przeniesienie do ogólnego tematu z amortyzatorami.

Edytowane przez sognipl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po pierwsze to jest dart, przynajmniej w specyfikacji która podałeś. Dart jest prostym widelcem i jest w miarę prosty do naprawy. Blokada nie działa całkowicie czy łapie niżej ?

 

Jeżeli łapie niżej, oznacza to przelanie sie oleju niżej, przez co poziom oleju spadł i stąd brak blokady. Jeżeli oleju jest tyle ile trzeba a blokada nie działa, prawdopodobnie zepsuł sie TK, czyli turn key. Takowy tłumik posiadam ... niestety nie pasujący do darta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podać mogę, ale jego cena = cenie widelca. Podejrzewam ze da sie to w miarę prosto naprawić.

Jeśli miałoby się to zmieścić w 350 zł, to jak najbardziej. W mojej okolicy są 2 warsztaty, nikt nie chciał się podjąć tego wyzwania, może coś jest na rzeczy, może dla nich to gra nie warta świeczki. Ew. jest na forum jakaś zaufana osoba której można by wysłać amor do naprawy ?

 

Co w zewnętrznym wyglądzie amortyzatora można dostrzec ?Nie jestem ekspertem ale chyba coś "wewnątrz się popsuło".

W sumie przypomniało mi się również, że nawet od nowości amortyzator, nawet przy załączonej blokadzie miał mały luz - to normalne, czy może od nowości był uszkodzony ?

Edytowane przez sognipl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Blokady w RSach nie blokują na kamień, nie licząc niektórych rozwiązań.  Praca ok 1cm jest normalna. Zepsuła sie blokada TK z prawej strony, pod tym niebieskim pokrętłem na koronie. Je se odkręca i ukazuje sie blokada, odkręca sie ją kluczem nasadowym 24mm.

 

Odkręcać trzeba ostrożnie bo całość jest plastikowa. Naprawą mógłbym sie zająć ... nieeeesteeety nie ma mnie w kraju ... ale na forum jest wiele ogarniętych osób :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Kij od miotły ... :D A poważnie to RS pure damping - to nazwa tłumika, występował w sidach i innych widelcach z minionej epoki, manitou black i kady inny z tpc lock out, większość foxów ... ale zamiennikiem dla darta ... jeżeli myślisz o kwocie ok 300zł to jednak zostaje kij od miotły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No co ja ci bede gadal ... allegro pl i lecisz z wyszukiwarką, nic nowego w tej cenie poza kijem od miotły nie dostaniesz. Chyba że xrc ale nie wiem jak tam blokada działa.

 

Możesz tez napisać do użytkownika Activia, może on ci coś znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ja ci bede gadal ... allegro pl i lecisz z wyszukiwarką, nic nowego w tej cenie poza kijem od miotły nie dostaniesz. Chyba że xrc ale nie wiem jak tam blokada działa.

 

Możesz tez napisać do użytkownika Activia, może on ci coś znajdzie.

Dobra, dobra, weź nie jak sie nie znasz na temacie, nabijaj sobie posty na onecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A co ty to jesteś jakiś ten tego murgrabia żebym ja za ciebie szukał co ty łaskawie masz zamiar nabyć droga kupna ? poza tym napisałem co w tej cenie możesz dostać, napisałem ci nick człowieka który ma widelce suntoura najtaniej w naszym nędznym padole a ty mnie tu z takimi hasłami rodem osiedlowej bramy wykasujesz ?

 

Za takie coś to baniak sie należy ...

 

A jak jesteś takisam arystokrata jak wyniosłość twoich wypowiedzi nie ma problemu, polecam foxa na kashimie. Pięknie se prezentuje, blokada dość twarda, z regulowanymi blowoffami, koszt ok 2000zł co to dla szlachty...Tylko nie CTD .. bo to nie ma blokady ... :P

 

Poza tym łosiu kanadyjski popaczaj sobie okiem swem nie ogarniętem na mój licznik postów ? Czy ja muszę sobie nabijać posty ... smiechłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...