Skocz do zawartości

[rowet][650B]Rozwojowe mtb na początek


pawler90

Rekomendowane odpowiedzi

 Sprzedawca pokazal mi model Expert 27,5. Mowil ze jest sensownie zlozony i wart ceny. Cena wyjsciowo to 3999 ale mowil ze bedzie mozna porozmawiac o kwocie 3700-3600. Ponizej wklejami link do specyfikacji. Co o tym sadzicie?

 

Złożony jest na trochę jednak lepszych gratach od Rometa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym się nie zastanawiał, bo rozumiem że mówimy o tym -> http://www.silverbacklab.com/bike/mountain/silverback-slade-1/

 

Spec jest idealny, w większości grupa XT, przede wszystkim manetki, b.dobre heble, dobry amor i koła pod bezdętki, no i geo 69* z przodu to już można ostrzej poszaleć, ja bym się nie zastanawiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Ponieważ poszukiwałem roweru 29 cali, miałem już w zasadzie wyłonionego zwycięzce. 


Niestety a może stety, spróbowałem jak smakuje jazda na 27,5. I od tego momentu mam rozterkę sercową. Pomijając który mi się bardziej podoba.


To chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych kolegów z forum. Który z rowerów będzie dla mnie lepszą opcją pod względem osprzętu, żywotności łatwości utrzymania w dobrym stanie itd. Nie zamierzam ładować w ten sprzęt dodatkowych pieniędzy, jazda rekreacyjna/dojazd do pracy może start w maratonie MTB dla amatorów. Czyli ma służyć cieszyć i się nie psuć, który polecacie??


 


Z góry dzięki!!


http://www.lapierre-bikes.co.uk/2015/bikes-mtb-sport/raid-527-529


http://www.giant-bicycles.com/_pdf/bikes/poland/giantbicycles-76353-talon.27.5.1.ltd.pdf


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz żeby dołożyć to bierz to co kolega SILVERBACK SLADE 1 http://allegro.pl/mtb-27-5-silverback-slade-1-deore-xt-recon-air-i5374291101.html

 

rama 20 cali będzie na ciebie ok, ktoś wcześniej pisał że wyrwał go za 3700 http://www.forumrowerowe.org/topic/181049-3000zl-czy-kross-level-r6-2015-w-tej-cenie-to-dobry-pomysl/page-3

 

w tym lapierze w tych pieniądzach widelec to jakiś żart w rowerze za prawie 3500 zł sprężynowy widelec ? w giancie już trochę lepiej bo powietrzny ale też najprostszy z możliwych ratuje go tylko blokada w manetce, osprzęt to mieszanka dobrej tylniej zmieniarki z coraz słabszymi komponentami spade od XT do ACERA będzie już giantycznie ;) odczuwalny  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek19,

Dzięki za podpowiedź, rower MTB 27,5 SILVERBACK SLADE 1 DEORE XT RECON AIR !!! (5374291101) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ,przepiękny bardzo mi się podoba, i wprowadziłeś mi zamęt znowu. Gdy już myślałem że główną selekcję mam za sobą :/

 

Są tylko dwa problemy,

1. cena jest dość drogi jak na moje możliwości,

2. nie chciałem kupować roweru z internetu, tylko po dokonanej ocenie z jazdy.

 

Ale ten Silverback piękny... 

jak na niego patrzę to mam +5 do kondycji.  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z taką myślą przymierzałem się do zakupu roweru, 186cm/88kg. Stwierdziłem że to powinien być rozmiar dla mnie, i ujeżdżałem takie w różnych sklepach ku mojemu zdziwieniu najlepiej jeździło mi się na LP raid 529 i Cube attention. Ale potem wsiadłem na Talona 27,5 i scotta 27,5, i zauważyłem że w 29 rower jest mniej zwrotny i chyba nie do końca mi to leży. A w 27,5 jest jakby dla mnie, dlatego zmiana kursu na ten rozmiar. A zakup prze internet jakoś mi nie leży, bo miałem porównanie scott średnio się czułem a giant dużo lepiej. A porównując sprzęt w necie tej różnicy nie wychwycisz niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no ale niestety jak chcesz z optymalizować zakup i dostać dobry osprzęt w tej cenie to tylko net jak sam widzisz trochę ludzi się skusiło i nie narzeka

 

Może i racja, ale optymalizacja nie może się odbywać kosztem przymiarki do roweru. Dla przykładu 3 lata temu kupiłem używkę na całkiem osprzęcie, i niby wszystko gra itd. Tylko ciągle mam z tyłu głowy czy nie mogło by mi być ciut "wygodniej". Może to głupie podejście, nie wiem?? Może gdyby ktoś o podobnych parametrach jak wzrost i waga powiedział że ok, to ciut inaczej. Ale nie wiem na ile takie parametry są decydujące a na ile własne preferencje i czucie roweru.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pozycji na rowerze ogromne znaczenie ma ustawienia siodełka (wysokości odległości i pochylenia), oraz kierownicy (również wysokości, odległości, pochylenia, a można nawet i jej szerokość sobie wyregulować przycinając lub kupując dłuższą, oraz wybać prostą lub podgiętą itd) a z tego co wiem to nie są przyspawane na stałe do ramy, żeby dobrać odpowiednią pozycje na rowerze musisz właśnie pokombinować z tymi ustawieniami, czasem wymienić mostek na dłuższy czy krótszy, kierownicę na bardziej prosty czy giętą, są też sztyce z różnymi offsetami itd, ale to zanim do tego dojdziesz co jest dla ciebie dobre musisz jeździć jeździć i próbować ta 5 minutowa przejażdzka pod sklepem nie wiele ci pomoże co najwyżej może ci powiedzieć że 20 calowa rama będzie na ciebie za duża i lepiej wziąć mniejszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek19

Trudno nie przyznać ci racji. Bo możliwe że kierownica gripy i siodełko już robią robotę i pozostaje inne wrażenie z jazdy, niż na innej maszynie. Idąc dalej tym tropem wystarczyłoby wybrać rower z najlepszym osprzętem w przeznaczonym dla siebie rozmiarze i po temacie. Bo wszystko można pod siebie dopasować (no mniej więcej). I jak dla mnie ok, tak jak mówisz jeździć i kombinować bo ta przejażdżka pod sklepem nie wiele musi dać, w perspektywie dłuższej jazdy i użytkowania. Pozostaje jedno pytanie, o co w takim razie chodzi z geometrią ramy. Zakładając że porównuje rowery dwóch uznanych producentów co do których nie ma wątpliwości itd. Ale ich ramy różnią się powiedzmy długością rury podsiodłowej i kątem główki ramy i jej długością (Head-Tube Angle, Head-Tube Lenght). Skąd taki laik jak ja mam wiedzieć że ta rama jest dla mnie bardziej wskazana, niż jakaś inna??

Np widziałem taki kalkulator na stronie firmy Canyon, gdzie podaje swoje parametry a on dopasowuje ramę do mnie. Dzięki czemu jeśli zaufam temu kalkulatorowi mam rower pod siebie i oby tak było. Pytanie skąd mam wiedzieć że canyon będzie mi lepiej służył niż giant czy scott?? 

 

ps. mam nadzieję że nie męczą cię moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria roweru to nic innego jak poszczególne odległości i kąty, skoro mówisz że najlepiej jeździło ci się na lappiere mniemam że przy twoim wzroście dosiadałeś ramy 50 cm to porównujesz sobie poszczególne wymiary i widzisz czy rower będzie podobny czy inny

 

a z tym lappiere to nie jest tak że od od rozmiaru L czyli ramy 50 cm to jest na kołach 29 cali ? bo nagle zmieniają musi kąty i długość tylniego trójkąta a to nie możliwe jeśli miałby takie same koła co mniejsze rozmiary i tak by wynikało z nazwy 527-529 i do tego jedna geo bo tak to powinny być 2 bo to dwa różne rowery są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...