Skocz do zawartości

[cannondale v cannondale] aluminium czy karbon


Bartekk123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam dylemat którą szosę wybrać.
pierwsza tańsza:
http://allegro.pl/rower-szosowy-cannondale-r3000-optimo-ultegra-dura-i5343506085.html
Druga droższa:
http://olx.pl/oferta/cannondale-carbon-ultegra-6700-kola-mavic-CID767-ID9X2ln.html#c51e67077e

 

Mój dylemat głównie polega na tym jaką ramę wybrać.Nie wiem również czy te rowery są warte swojej ceny(zużycie osprzętu). Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ja mam rame alu, tylko widelki sa z karbonu, rower wazy 9,2 kg i jak dlamnie jest ok , caly karbonowy bylby za lekki w stosunku do mojej wagi , zawsze bylem zdania ,ze jezeli mam wydac wiecej kasy na rower ,ktory wazy 1kg mniej to taniej i przyjemniej wyjdzie jezeli to ja zrzuce ten kg , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części w tym aluminiowym są stare, cena nie jest rewelacyjna. Poza tym zastanów się czy na pewno potrzeujesz tak dużą ramę (w obu przypadkach).

Supersix to fajna rama, osprzęt też niezły i nowszy od poprzedniego. Jedynie co w nim jest nie tak to napęd 3x10, który jest zbędny. Kaseta na zdjęciu wygląda ok.

Jeśli chodzi o sam materiał. Aluminium się odkształca przy uderzeniach z określoną siłą, miałem sytuację, że rama pękła za spawem obok suportu. Włókno węglowe się nie odkształca trwale tylko pęka, ale na penwo nie od samego jeżdżenia, zmęczenia materiału itp. Poza tym jeśli już przy wypadku włókno pęknie zawsze można go naprawić. Aluminium niebardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale karbon nie daje tylko tego ze rower jest lżejszy ale zapewnia również lepsza amortyzację. 
 

Jestem dosyć wysoki (mam 186) wiec rama będzie na mnie idealna. Słyszałem to samo o aluminium dlatego ostatecznie, po długich przemyśleniach zdecydowałem się na karbon. Wiesz może coś wiecej o tej ramie? Jakie to jest konkretnie karbon? Pewnie w moich okolicach się nie przyda ale jak będę chciał wyruszyć w góry może ją wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa wierzchnia to włókno jednokierunkowe tzw. UD. Jaki splot jest pod tą warstwą wie sam producent. Jest to wysoki model jednej z najbardziej znanych marek, więc o jakość ramy bym się nie martwił.

Racja, karbonowe ramy lepiej tłumią dragnia od aluminiowych. Jest to nowsza technologia, robi większe wrażenie itd. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...