Skocz do zawartości

[2000]Unibike crossfire 2015 - czy coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Takie z tańszych... na szybki wypad do sklepu... nie chce mi się wozić 1kg łańcucha :P

 

http://www.bike-discount.de/en/buy/kryptonite-kryptoflex-1018-key-cable-30831

 

Dobrze, że masz świadomość, że to zapięcie na kilka minut, bo później nie fajnie się czyta jak komuś fajny rower za sporą kasę zawinęli, bo przypiął linką za kilkadziesiąt złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinie Miehyu o radon scart 5.0 jestem praktycznie zdecydowany na niego, ale chce się upewnić, a właśnie kolega Miehyu ma dziś dostać ten rower:) Mam nadzieję, że podzieli się swoją opinią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nie odpisałem w niedzielę co i jak, ale miałem chrzciny dziecka... tak przy okazji dzieciak miał chrzest, a ja dostałem nową zabawkę :P

 

 

Rower kupiony w niedzielę i zapłacony kartą kredytową dotarł dopiero w piątek do szwagra... a w sobotę już jechał, więc miałem stresa, że może nie dotrzeć na czas. Ogólnie dostałem list przewozowy i mogłem sobie śledzić paczkę, ale radzę zamawiać z 1,5 tygodniowym wyprzedzeniem, żeby nie było niespodzianek. Ja kupiłem dodatkowo błotniki i zapięcie i oni to wysłali w 2 różnych paczkach, bo nie mieli ich na stanie(mimo,że na stronie było info "in stock"). Ostatecznie wszystko przyszło razem. 

 

Składanie roweru to chwila moment. Standardowo do przykręcenia kierownica, przednie koło i pedały. Niestety zrobiłem sobie już 1 ryskę jak przecinałem nożem folie bąbelkową od kierownicy... a było to serio delikatne muśnięcie... więc co do jakości/ilości lakieru nie jestem przekonany, ale samo malowanie jest wykonane perfekcyjnie - nie ma oczywiście żadnych przebarwień czy coś podobnego... kolor matowy prezentuje się REWELACYJNIE jak i cały rower. Zrobię jutro zdjęcia jak będzie trochę słońca.

 

Ramę wziąłem 56cm.  Mam 181cm i gdzieś 84-85cm w nodze, więc rama jest na granicy... tzn jak stoję to jajka delikatnie dotykają mi ramy ;)  Może 52cm byłaby dla mnie lepsza... ale ta też jest ok. 

 

Co do wyboru vs inne konstrukcje. Rower jak rower... osprzęt jaki jest, to każdy sobie może porównać. Mnie przekonał IMO zaisty wygląd Radona. Muszę jeszcze dokładnie sprawdzić ile waży, bo jest bardzo lekki. Kurs euro policzyli mi po 4,22 i zapłaciłem z dodatkami 2300zł. 

 

Co do opisu jak się go użytkuje to najpierw muszę się przestawić, bo wcześniej jeździłem na wynalazku z szeroką kierownicą, szerokim siodłem, takie połączenie mtb z trekkingiem to było :P   Coś więcej napiszę na pewno w weekend, ale z mojego amatorskiego doświadczenia nie wiem czy ktoś coś wyniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam jeszcze na weekendową relację, a na razie i tak muszę się wstrzymać z zakupem żeby dozbierać resztę kasy, bo pierwotnie miał być rower do 1500 zł, a wyszło ostatecznie znacznie więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybaczcie, że nic nie piszę, ale nie mam czasu na nim nawet jeździć :P    Zrobiłem jedynie kilka kursów do pracy.

 

Rower z ramą 56cm waży DOKŁADNIE 14,0 kg.    Poza tym musiałem wyregulować przednią przerzutkę. 

 

Do tego opony są dosyć wąskie tj 28x1.35. Nie znam się, ale jak moje 88kg siądzie na rower, to opona jednak trochę siada :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...